Частина громадян не святкує Геловін через релігійні переконання. Про те, чи можна відзначати це свято в Україні – розповість LifeStyle24.

Не пропустіть Найстрашніший день у році: коли святкують Геловін в Україні

Чи можна святкувати Геловін в Україні

Священники Православної церкви України вже висловилися стосовно цього актуального питання. За їх словами, Геловін – запозичене свято із західної культури, тому для українців це привід розважитися і весело провести час. Водночас традиції Вечора усіх святих дуже відрізняються від християнських, тому їх не можна навіть порівнювати між собою.

Прихильники Геловіну зазвичай перевтілюються у страшні образи моторошних персонажів, зокрема привидів, відьом, скелетів тощо. Так, люди певною мірою асоціюють себе з нечистою силою, смертю й потойбічним світом, що неприпустимо для християнина. Водночас дехто занадто романтизує негативних персонажів.

Адже таке зло – "нестрашне і привабливе", і це сприяє зняттю внутрішніх табу та впливає на моральні орієнтири людини. Змінюється саме ставлення до смерті – тоді як християнство є вірою в перемогу життя над смертю через воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, а не через жарти над злими силами,
– зазначили священники ПЦУ.

Як запевнили у церкві, українці мають нести відповідальність за власні вчинки й розуміти, що відбувається навколо. До того ж християнам не варто брати участь у подібних святкуваннях навіть "жартома".

Робіть, як діти світла, бо плід Духа є у всякій доброті, праведності та істині. Випробовуйте, що є угодне Богові, і не беріть участи в неплідних ділах темряви,
– йдеться у Посланні до Ефесян 5:8-11.

Де виник Геловін

Традиція святкування Геловіну бере початок від давніх кельтів – групи племен, які проживали на території Західної, Східної та Центральної Європи. Тоді народ вважав, що рік розпочинається саме 1 листопада, бо саме в цей день нібито відкривалися ворота між світами мертвих і живих.

Водночас кельти вірили, що можна зустріти духів просто на вулиці. Племена влаштовували гучні святкування, де запалювали вогнища, а на стінах будинків розвішували черепи, щоб налякати нечисту силу.