Більшість людей світу святкує Геловін саме у такий спосіб. Однак не всі вважають за потрібне відзначати цей день через релігійні переконання або власні бажання. Коли святкуватимуть Геловін у 2024 році та які його традиції – розповість LifeStyle24.

Не пропустіть Свято наближається: скільки днів залишилось до Нового 2025 року

Коли святкують Геловін

Традиція святкування Геловіну бере початок від давніх кельтів – групи племен, які проживали на території Західної, Східної та Центральної Європи. Тоді народ вважав, що рік розпочинається саме 1 листопада, бо саме в цей день нібито відкривалися ворота між світами мертвих і живих. Водночас кельти вірили, що можна зустріти духів просто на вулиці. Племена влаштовували гучні святкування, де запалювали вогнища, а на стінах будинків розвішували черепи, щоб налякати нечисту силу.

Що цікаво, перевтілюватися у різноманітні образи на Геловін почали у XVI столітті. Крім цього, тоді виникла традиція ходити та просити солодощі в сусідів та інших жителів міста. А вже з кінця XIX століття люди почали вирізати гарбузи та ставити всередину них свічки.

Щорічно дата святкування Геловіну припадає на ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Люди зазвичай готуються до нього заздалегідь, виготовляючи різноманітні тематичні атрибути.

Гелловін 2024
Геловін 2024 / Фото Freepik

Які традиції святкування в Європі

Більшість європейців щиро захоплюється цим святом. Так, на вулицях можна побачити багато будинків, які прикрашені тематичними декораціями, зокрема павутинням, черепами, гірляндами, свічками та листям. Хтось навіть готує страви у формі привидів, відьом, скелетів та інших моторошних персонажів.

Одними з найпопулярніших десертів у цей день вважаються: яблука в карамелі, гарбузовий пиріг та яблучний хліб. Цими стравами потім пригощають усіх гостей під час обіду та вечері.

Найважливішою традицією свята є вирізання гарбуза у вигляді страшного обличчя, всередину якого ставлять ліхтарик або свічку. Його також називають "світильником Джека", що символізує душу, яка постійно блукає землею.

Святкування Гелловіну в Європі
Святкування Геловіну в Європі / Фото Freepik

Також у Європі полюбляють перевтілюватися у різних персонажів фільмів жахів або в лякливі образи, зокрема у відьом, скелетів, привидів, кажанів тощо, та робити святковий макіяж. Після цього люди йдуть до інших будинків, щоб попросити солодощі, а згодом вирушають на тематичні вечірки, де співають, розповідають страшні історії та насолоджуються стравами з гарбуза.

Які традиції святкування в Україні

Святкування Геловіну заполонило увесь світ, але в нашій країні до цієї події ставляться з обачністю. За традицією, 1 листопада українці вшановують пам'ять померлих родичів, відвідують храми та запалюють свічки за упокій близьких. До того ж громадяни йдуть на цвинтарі, де відбуваються поминальні служби. Після цього українці займаються приготуванням страв з яблук, гарбуза, горіхів і меду.

Водночас деякі громадяни підтримують європейські традиції святкування, тому перевтілюються у різні костюми, повторюючи образи відомих персонажів або зірок, та відзначають Геловін у сімейному колі.