Цьогоріч це свято припадає на 28 листопада. У цей день американці збираються родиною та дякують Богу за врожай і досягнення. Детальніше про історію і традиції Дня подяки – розповідає 24 канал з посиланням на History.

Не пропустіть Календар свят на листопад 2024: чи будуть додаткові вихідні в українців

Історія Дня подяки

У 1620 році батьки-пілігрими вирушили до Північної Америки з метою створення нового помешкання та пошуку релігійної свободи. Однак перша зима виявилася дуже жорстокою і суворою для жителів, тому більшість з них загинула через хвороби та голод. Згодом пілігрими познайомилися з індіанцями, які навчили їх вирощувати кукурудзу, добувати сік з кленів, ловити рибу в річках й уникати отруйних рослин. Завдяки цьому жителі отримали можливість насолодитися врожаєм. Через деякий час губернатор Вільям Бредфорд організував святковий бенкет і запросив індіанців на святкування цієї події, під час якої два народи дякували один одному за допомогу.

У 1789 році перший президент США Джордж Вашингтон проголосив 26 листопада – Днем подяки. Очільник країни закликав американців висловити вдячність за завершення війни, незалежність держави та успішну ратифікацію Конституції Сполучених Штатів. Втім, у 1863 році, 16-й президент США Авраам Лінкольн переніс дату святкування Дня подяки на четвертий четвер листопада. Після цього вона змінювалася ще кілька разів, але остаточно закріпилася за останнім листопадовим четвергом.

Традиції Дня подяки

Щорічно американці проводять цей день за приготуванням обіду та частуванням разом з рідними й близькими. Запечена індичка – головний символ свята. Спершу цією, фаршированою овочами, стравою громадяни ласують, а згодом промовляють – "Боже бережи Америку". Водночас на столі можуть стояти картопляне пюре, гарбузовий пиріг і журавлинний соус.

Страви на День подяки 2024Страви на День подяки 2024 / Фото Freepik

Також існує традиція "помилування індички". У зв'язку з настанням свята більшість птахів вбивають задля того, щоб вони опинилися на столі. Тому щороку американці обирають індичку, яка уникне смерті й вирушить до зоопарку.

Крім цього, у День подяки громадяни часто проводять розпродажі їжі та займаються благодійністю, зокрема влаштовують безплатні обіди для нужденних.

Що цікаво, у цей день, у США проводяться паради. Так, у Нью-Йорку з 1924 року організовують святковий захід, до якого залучають понад 3 мільйони глядачів. На параді виступають оркестри та відомі виконавці. До того ж американці мають змогу побачити великі повітряні кулі у вигляді героїв мультфільмів, індички та гарбуза. Урочиста хода завершується грандіозним феєрверком.