Такий спосіб святкування притаманний майже всім жителям світу. Втім, деякі українці також долучаються до гелловінських традицій. Про те, коли в Україні святкують Гелловін – розповість LifeStyle24.

Цікаво Свято наближається: скільки днів залишилось до Нового 2025 року

Коли святкують Гелловін в Україні

Дата, коли щорічно відзначають Гелловін, є незмінною. Традиційно це свято припадає на ніч з 31 жовтня на 1 листопада. За переказами, саме у цю ніч відкривалися ворота між світами мертвих і живих, тому люди вірили, що є ймовірність зустріти духів прямо на вулицях.

Це свято почали відзначати ще давні кельти – група племен, які проживали на території Західної, Східної та Центральної Європи. Вони вважали, що рік розпочинається з 1 листопада, бо саме в цей день зникала межа між світами живих і мертвих. Тоді люди влаштовували пишні гуляння, на яких запалювали вогнища, та прикрашали свої будинки черепами, щоб налякати нечисту силу й злих духів.

Традиційне святкування Гелловіну виникло наприкінці XIX століття. З того часу люди щорічно перевдягаються в тематичні костюми, вирізають гарбузи та діляться солодощами.

Гелловін 2024
Гелловін 2024 / Фото Freepik

Які традиції святкування в Україні

Далеко не всі українці відзначають Гелловін через релігійні переконання або власні причини. Втім, все ж є частина громадян, яка захоплюється цим святом. Зазвичай такі люди прикрашають свої оселі різними тематичними декораціями, зокрема павутинням, черепами, гірляндами, свічками та листям. Хтось навіть готує страви у формі привидів, відьом, скелетів та інших моторошних персонажів. Водночас українці вирізають гарбуз у вигляді страшного обличчя, а всередину нього ставлять свічку або ліхтарик. Після цього люди переодягаються в костюми, роблять святковий макіяж і йдуть до інших будинків, щоб попросити солодощі.

До того ж доволі часто влаштовуються тематичні вечірки з відповідним дрескодом. На них люди, перевтілені у різних персонажів, співають, танцюють, розповідають страшні історії та насолоджуються святковими стравами з гарбуза.