Демонстрантів розчарувало те, що кандидатуру Нікола Пашиняна не підтримали, пише спеціальний кореспондент Liberation в Єревані Вероніка Дорман.

Читайте також: У Вірменії через протести зупинили рух поїздів

Внаслідок чого протести продовжилися і супроводжуються перекриттям автомагістралей.

У своєму виступі в парламенті 1 травня Пашинян повторив те, про що говорив останні дні: Єреван продовжить дотримуватися всіх своїх міжнародних зобов'язань, зокрема, і членства в Євразійському економічному союзі (ЄАЕС) та Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), оскільки це "реальність, яка відповідає інтересам Вірменії", нагадує журналістка.

На думку політолога Мікаеля Золяна, люди підтримують опозиційного політика із декількох причин. "Вірмени побачили, як він (Пашинян – "24") зумів трансформувати країну за один місяць, навіть не бувши міністром. Він ніколи не користувався такою довірою, навіть два місяці тому. Однак йому вдалося стати лідером протесту і сердець. Цьому сприяло багато чинників: Сержа Саргсяна зненавиділи, коли він спробував продовжити своє правління. І Пашинян зумів скористатися моментом нестійкості протягом того тижня, коли Саргсян вже не був президентом, але ще не став прем'єр-міністром", – пояснює експерт.

Країну спіткала політична криза, виходом з якої наразі є заплановане на 8 травня засідання парламенту, де відбудеться нове голосування за главу уряду Вірменії, йдеться у статті.

Політична криза може бути вирішена тільки в разі обрання Пашиняна. Ситуація вже не контролюється колишнім урядом, центр реальної влади знаходиться на вулиці, разом зі Ніколом Пашиняном,
– стверджує Золян.

Читайте також: Вірмени мають продовжити протести до зміни влади, – Пашинян

Нагадаємо, 1 травня лідер протестного руху, керівник опозиційної парламентської фракції "Елк" Нікол Пашинян закликав своїх прихильників 2 травня оголосити страйк і заблокувати всі дороги.

Зазначимо, що 1 травня парламент Вірменії не зумів обрати Пашиняна прем'єр-міністром.