Цього ж року збільшення квартирних крадіжок відбувається на тлі загального зростання злочинів, пов’язаних із заволодінням чужим майном.
Олександр Медведько (генеральний прокурор України): “Крадіжки в нас зросли майже на 148%, якщо ми візьмемо в загальній структурі, це майже 50% в загальній структурі це - крадіжки”.
Найбільше квартирних крадіїв приваблюють будинки, де не має ані домофонів на під’їзді, ані сигналізацій у квартирах, а також масиви, розташовані поблизу залізничних станцій. Туди найчастіше і заїжджають гостролери. Цього року у Києві, за даними столичними міліції, орудують здебільшого злодії зі стажем, які проникають у житло не через відкриті вікна, а, зазвичай, через замкнені двері. Відтак, найнадійнішим способом захисту від таких крадіїв залишається сигналізація.
У разі проникнення у квартиру, відповідний сигнал потрапляє на пульт охорони і оперативна група з’являється під дверима квартири за 3-5 хвилин. Для цього у столиці одночасно чергує 50 груп держслужби охорони.
Юрій Миронцов (заступник начальника відділу організації служби УДСО в м. Києві): “Бачить правопорушник, що об’єкт під охороною і спрацьовує психологічно і не намагається скоїти якесь правопорушення”.
Обладнання квартири сигналізацією обійдеться у півтори тисячі гривень, плюс щомісячна плата - до 200 гривень. Власник квартири, обладнаної сигналізацією вже понад 30 років, каже, непрохані гості намагалися потрапити до неї двічі.
Ігор Якименко (власник квартири, обладнаної сигналізацією): “Один раз ми прийшли – поламаний ключ в замку. Напевно не вийшло злами замок, другий раз була зламана серцевина тамбурних дверей. Броньовані двері – це ненадійний захист від крадіїв. Відкрити можна будь-який замок, тільки чим складніший замок, тим більше часу потрібно на нього потратити”.
Тим, хто не хоче встановлювати сигналізацію назавжди, однак на час відпустки боїться залишити квартиру без нагляду, пропонують встановити бездротову сигналізацію на місяць-два. Якщо звичайний "запобіжник" встановлюють протягом трьох днів, то літній варіант - втричі швидше.
Вікторія Кісіль (інженер центру монтажних робіт ДСО в м. Києві): “Чудо-валіза – це так звана “тривожна валіза”. Встановлюється на час відпустки, тобто коли замовник їде і на відпускний час йому потрібно мобільно швидко та якісно облаштувати свою квартиру засобами охоронної сигналізації”.
Втім, якщо ви хочете взяти під охорону не все своє майно, а лише гроші чи окремі цінні речі, приміром антикваріат чи коштовності, то їх можна віднести на збереження у банк. Втім, останнім часом клієнти несуть до банківських скриньок не банкноти, а документи, які бояться втратити.
Володимир Довгаль (начальник управління роздрібних продажів комерційного банку): “На сьогоднішній день орендувати скриньку в Києві в нашому банку за 80-200 грн. за місяць. В регіоні це буде коштувати 50-150 грн., я говорю про скриньки маленького та середнього розмірів”.
Якщо ж і на це шкода грошей, фахівці радять віддати цінні речі на зберігання родичам чи знайомим, які у час вашої відпустки перебуватимуть удома.
3 хв
Літо - традиційна пора для квартирних крадіїв
З початком курортного сезону збільшується кількість охочих обібрати квартиру легковажного власника, що поїхав, залишивши своє помешкання без нагляду.