Про це пише Delfi.

Читайте також: Чому затримують проект щодо екологічного очищення Чорнобильської зони: думка експерта

Це прохання розміщене в ноті, яку 26 квітня вручили викликаному в МЗС Литви білоруському послу Олександру Королю. У врученій ноті є прохання – детально перевірити причини пожежі та негайно надати детальну інформацію про неї та про дії, які було вчинено. До слова, Островецька АЕС розташована в 50 км від литовської столиці Вільнюса.

Про інцидент, який відбувся більше двох місяців тому, компетентні інституції і громадяни Литви не були проінформовані,
– зазначили у литовському МЗС.

Те, що інцидент справді мав місце, на цьому тижні підтвердила прес-служба БелАЕС. Там вказують, що випадок був пов'язаний з електропостачанням баштового крану. У прес-службі зазначили, що відбулось коротке замикання, в результаті якого пошкодилась ізоляція кабеля, який знаходився на баштовому крані.

Проте, білоруський антиядерний активіст Микола Уласевич розповсюдив повідомлення про те, що 17 лютого в системі аварійного захисту реактора на АЕС в Остовці відбулося потужне загорання, в результаті якого повністю вигоріла електрощитова.

Додамо, що 26 квітня у Мінську пройшла акція опозиції "Чорнобильський шлях", цього року її присвятили проблемі будівництва Островецької АЕС.

Нагадаємо, 26 квітня президент Петро Порошенко заявив, що Україна зекономить близько 200 мільйонів доларів на рік на зберіганні відпрацьованого ядерного палива з введенням в експлуатацію власного сховища.