Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, коментуючи інформацію про те, що генпрокурор Юрій Луценко величезний будинок в центрі Києва записав на бухгалтерку дружини, а також має квартири в Ялті.
Ніхто генпрокурора не звинувачував у тому, що він формально володіє цією нерухомість. Але його підозрюють у тому, що ці квартири оформлені на фіктивного власника. Очевидно, що сім’я Луценків є бенецефіарними власниками цих квартир,
– зазначив Шабунін.
За його словами, це буде корупційний злочин, якщо Юрій Луценко або його дружина в декларації не вкажуть, що вони є бенефіциарними власниками цієї квартири.
Тоді це кримінальний злочин, згідно з КПК, – внесення завідомо неправдивих відомостей у декларацію про доходи,
– підкреслив експерт.
Що стосується купівлі народним депутатом Сергієм Лещенком елітної квартири в центрі Києва, то, на переконання експерта, Антикорупційне бюро зробило свою роботу. Зокрема, після проведення розслідування НАБУ зробило висновок, що були ознаки адміністративного порушення. Відсотки під позику, яку взяв Лещенко, були нижчі, ніж мінімальна ставка НБУ. Лещенко, за словами Віталія Шабуніна, не був держслужбовцем на момент отримання цих коштів. Тому питання до нього не має бути.
Нагадаємо, народний депутат Сергій Лещенко, один із активних борців із корупцією, купив у центрі Києва елітну квартиру вартістю приблизно 7,5 мільйонів гривень. НАБУ провело розслідування цього факту і дійшло висновку про адміністративні порушення.
Нещодавно Сергій Лещенко розповів, що генпрокурор Юрій Луценко величезний будинок в центрі Києва записав на бухгалтерку дружини. Пізніше сам Луценко запевнив, що жодним будинком в центрі Києва не володіє. Також з’явилася інформація про те, що генпрокурор Юрій Луценко володіє квартирою в Ялті.