Платіжки в Києві
Киянин Михайло показав свої платіжки. У порівнянні з 2019 роком за житло зимою платив відчутно менше, а все через плюсову температуру за вікном. У будинку має індивідуальне опалення, тому температуру регулював самостійно.
Цікаво: У Німеччині вирує сильна негода: є загибла та постраждалі – фото, відео
"Для прикладу, в попередньому в минулому році (2019 – 24 канал) водночас було 200 кубів газу, тобто економія у два рази. За місяць ми платили десь 1500 гривень, а в цьому році 700-750 гривень", – пояснив киянин Михайло Гаврилюк.
Платіжки киянина Михайла
Завдяки аномальному теплу зекономила і вся країна. У 2020 році зимовий сезон закінчується з рекордними запасами газу. Попри це, менші цифри у платіжках побачили не всі. Усі, хто живе в будинках з централізованим опаленням, де самостійно регулювати температуру неможливо, зимували з відкритими вікнами.
"Дуже багато людей мали в себе у квартирах температуру 26-28 градусів тепла. Будинки не мають індивідуальних теплових пунктів з системою погодного регулювання", – розповіла енергетична експертка Тетяна Бойко.
Снігоприбиральна техніка у Львові
Україну не замітало снігом, тож неабияк заощадили міські адміністрації. Наприклад, у Львові вперше за багато років снігоприбиральна техніка стояла без діла.
Снігоприбиральна техніка
"Ми техніку знімали частково з чергування – це й економія бюджетних коштів. Крім того машини не виїжджали ні вдень, ні вночі, тому що не падав сніг", – розповіла заступниця міського голови Львова Ірина Маруняк.
Ведмеді в Житомирі
А в Житомирі ведмеді прокинулися від сплячки ще в січні. Хоча, як правило, сплять до квітня. Екологи кажуть, такі погодні аномалії неабиякий стрес для природи.
"Великі тварини такі як ведмеді переплутали зиму з весною і літом, тому вони просто не засинали. Це призводить до виснаження їх організму", – заявила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.
Ведмеді прокинулися в Житомирі
Водночас аграрії заспокоюють. Врожаю поки нічого не загрожує – озимі впорядку. Однак, через відсутність снігу може бути засуха, тому сподіваються на дощі весною.
А ще в теплу зиму легше захворіти, бо в плюсовій температурі віруси краще передаються. Втім епідеміологи заспокоюють, що у 2020 році українці хворіли менше.
"Станом на 8 тиждень ми маємо захворювань на 9% нижче, ніж за антологічний період минулого року (2019 року, – 24 канал). Тобто погода сприяє поширенню захворювань, але не є головним фактором у їх реєстрації", – заявила лікар-епідеміолог Оксана Кушалко.
Читайте також: Скільки людей померло від грипу в Україні
Тим часом в парку все більше людей ходять в легких куртках та кросівках. А дітки замість санчат їздять на велопробігах. Розповіли, що така зима їм до душі, але за снігом сумували.