Одразу зголосилося чимало охочих зробити щеплення. Багато безхатьків уже давно планували вакцинуватися, але не могли цього зробити без документів.

Цікаво У церквах Львівщини планують відкрити пункти вакцинації проти COVID-19

Як вакцинують безхатьків

Люди, які не мають документів, після вакцинації отримають паперову довідку про щеплення. Їх реєструють у медичній системі.

Пацієнти, які не мають достатньої кількості документів, щоб їх зареєструвати, потрапляють до електронної медичної системи як неідентифіковані. Вносимо прізвище, ім'я, по батькові та дату народження зі слів пацієнта,
розповіла лікарка Марія Уляновська.

Після ін'єкції вакцинованих громадян скеровують пити чай. Там упродовж 30 хвилин слідкують за їхнім самопочуттям.

"Сьогодні добре себе почуваю, вкололася вакциною Pfizer. Як Господь дасть здоров'я, то буду жити на все Божа воля", підкреслила пацієнтка пані Світлана.

Звідки взялася ініціатива

Ініціативу вакцинувати бездомних людей запропонували громадські організації, які ними опікуються.

"Це була ініціатива громадських організацій. До них є запити під час харчування щодо вакцинації, коли є проблема. тому ми спільно зробили таку акцію", пояснив начальник міського управління соціального захисту Ігор Кобрин.

Вакцинацію організували саме у Центрі на вулиці Кирилівській, 3а, бо це місце для більшості безпритульних Львова відоме. На обліку там перебуває 3 тисячі людей і щоночі залишається до 60 осіб.

вакцинація
Які привілеї отримають вакциновані українці / Джерело:
МОЗ / Інфографіка 24 каналу