Діти не мали щеплень, бо їм всього півтора та два місяці. Лікарі припускають, що недугу вони ймовірно підхопили від родичів.

"Діти з позитивною динамікою. 2-місячна дитина вже сьогодні буде переведена в відділення з відділення реанімації. Поступали в тяжкому стані, йде мова про період спастичного кашлю у дітей", – пояснив завідувач відділення інтенсивної терапії Львівської інфекційної лікарні Віктор Токарев.

Читайте також: Скільки немовлят не мають щеплення від правця

Лікарі пояснюють: хвороба дуже підступна. Починається як звичайне респіраторне захворювання і лише за кілька тижнів з'являються важкі напади кашлю. Що молодша дитина, то гіршими можуть бути наслідки.

В розвинутих країнах, наприклад Франція, Великобританія, Сполучені Штати Америки, як тільки сім'я планує дитину, то мама, тато, дідусь, бабуся, найближче оточення, хресні вакцинуються, щоб створити довкола дитинки так званий "кокон". Так і називається – "ефект кокона",
– підкреслила головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко.

Цього року на кашлюк у Львівській області захворіло майже 200 людей, а минулого місяця одне немовля навіть померло. Воно підхопило інфекцію від старших дітей, які теж не мали щеплень.

Щороку на Львівщині вакцинується лише 750 дорослих та підлітків. Із немовлятами ситуація краща. Зробити щеплення погоджуються майже 70% батьків.

Читайте також: Скільки українців готові віддати свої органи для трансплантації: результати опитування

Через численні відмови Україна опинилася серед 8 держав з найгіршими показниками вакцинації проти кашлюка. Лікарі нарікають на інформаційну кампанію проти щеплень. А ще пояснюють, що батьки бояться індійської вакцини. Вона, на відміну від французької чи бельгійської, цільноклітинна, тому частіше викликає неприємні реакції. Але цілком безпечна.

Втім, на сьогодні вакцинація – єдиний надійний засіб профілактики кашлюка. Відмова від щеплень має неприємні наслідки для усіх. Кількість хворих лише на Львівщині з 2007 року зросла удесятеро. Загалом же в Україні небезпечну недугу підхопили понад три тисячі українців. Найчастіше хворіють діти.