Заміри робили як у самих Грибовичах, так і в прилеглих районах Львова. Пожежники продовжують гасити займання. Допомагає і пожежна авіація.
З допомогою води рятувальники сподіваються викликати повторну лавину, аби відкрити маси сміття, які зараз горять зсередини. Гора з відходами поки не піддається. А от димить уже значно менше. На щастя, немає сильного вітру. Тому задимлення не надто поширюється.
"Це проводилися заміри оксиду вуглецю, оксиду та діоксиду азоту та сірчистого гідриту. Окрім цього ми ще проводили заміри на аміак, сірчисту кислоту та пил", — сказав керівник лабораторії ЛКП "Адміністративно-технічне управління" Ігор Гуменний.
Читайте також: Стало відомо, хто стоїть за штурмом Львівської мерії
Нагадаємо, 28 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі сталась пожежа. Експерти та місцева влада говорять, що причиною пожежі міг бути підпал. Внаслідок пожежі та подальшого обвалу загинули троє пожежників. Ще одну людину — еколога місцевого ЛКП досі не знайшли.
Пожежа трапилась у момент, коли Львів вийшов на фінальну стадію погодження в Кабміні проекту будівництва нового сміттєпереробного заводу та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища за кошти Європейського інвестиційного банку.
Мер Львова Андрій Садовий звернувся до Президента та Прем’єр-міністра з проханням застосувати до Львова та сіл Малехів і Великі Грибовичі режим надзвичайної екологічної ситуації.