Під стінами ратуші з самого ранку політична партія "Свободи" вирішила організувати мітинг. Привели на Площу Ринок усіх, кого тільки можна: політичних активістів УНА-УНСО, захисників тварин, торговців з ринку.
У сесійній залі мала розпочатися сесія щодо розгляду питання щодо Грибовицького сміттєзвалища. Однак, "свободівці" зробили усе, аби зірвати сесію. Під їхні заклики мітингарі взялись штурмувати мерію, яку охороняли нацгвардійці.
На перший погляд безневинні мітингувальники жорстоко виривали із рядів бійців та били їх. Через три години хвиля напруги спала і люди розійшлися по домівках.
Представники "Свободи" замість того, щоб бути на сесії, виявляли "турботу" про місто під стінами Ратуші, підбурюючи людей її штурмувати.
"То, що лишилися хлопці всередині, це власне, врятувало ситуацію. Тому що коли УНА-УНСО і "свободівці" вривалися у Ратушу, коли почали бити людей, коли почали використовувати сльозогінний газ, насправді, я собі не уявляю, що би було в Ратуші, якщо б поліціянтів не було всередині, була би велика біда і просто би пролилася кров", — сказав міський голова Львова Андрій Садовий.
Проблема сміттєзвалища стала предметом великої гри, впевнені політологи. Міський голова Львова звернувся до Президента і прем'єра про допомогу в ліквідації наслідків катастрофи, а натомість отримав ще один фронт. Політичний.
Читайте також: Соболєв відреагував на події у Львові
"Я в цьому бачу використання цієї ситуації навколо сміттєзвалища з жертвами, з екологічною небезпекою для пониження політичних амбіцій, шансів, позицій мера Садовгого. Під маскою, в буквальному і фігуральному сенсі цього слова, може ховатися хто завгодно", — вважає політолог Вадим Карасьов.
Нагнітати ситуацію зацікавлені поки не припиняють. Остання їх витівка — закидали сміттям оселю мера Львова.
Нагадаємо, 28 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі сталась пожежа. Експерти та місцева влада говорять, що причиною пожежі міг бути підпал. Внаслідок пожежі та подальшого обвалу загинули троє пожежників. Ще одну людину — еколога місцевого ЛКП досі не знайшли.
Пожежа трапилась у момент, коли Львів вийшов на фінальну стадію погодження в Кабміні проекту будівництва нового сміттєпереробного заводу та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища за кошти Європейського інвестиційного банку.
Мер Львова Андрій Садовий звернувся до Президента та Прем’єр-міністра з проханням застосувати до Львова та сіл Малехів і Великі Грибовичі режим надзвичайної екологічної ситуації.