Суд виправдав посадовця 1 жовтня 2020 року, свідчить вирок Шевченківський райсуду. Про підозру посадовцеві повідомили слідчі СБУ ще в червні 2015 року і затримали його, а справа завершилась тільки тепер.

Читайте також Давав хабаря поліцейським: п'яний чоловік побив дружину і хотів відкупитись за 200 доларів

У чому звинувачували заступника начальника львівської колонії

  • Один з в'язнів Личаківської виправної колонії розповів, що 9 червня 2015 року посадовець вимагав у нього тисячу доларів хабаря. Це, буцімто, була оплата за сприяння в умовно-достроковому звільненні з колонії.
  • В'язень розповів про вимагання хабаря своєму двоюрідному брату. Наступного дня брат прийшов до кабінету посадовця.
  • Заступник начальника колонії розповів братов в'язня, що засідання комісії, яка розв'язує питання дострокового звільнення, мала відбутись 11 червня. Брат засудженого з розмови зрозумів, що "треба гроші". Він подумав, що це неправильно, і пішов у прокуратуру писати заяву про вимагання хабаря.
  • Наступного дня брат в'язня знову прийшов до посадовця. Там він дізнався, що його родич успішно пройшов комісію.
  • На запитання, як дати гроші, заступник начальника колонії мовчки відчинив шухляду і чоловік поклав туди тисячу доларів.
  • Після цього слідчі СБУ зайшли до кабінету посадовця і затримали його.

Що стверджував заступник начальника колонії

У суді заступник начальника колонії запевняв, що він не міг жодним чином впливати на рішення комісії. Тому сенсу вимагати хабар у нього не було і жодних грошей у засудженого та його брата він не брав.

Також посадовець наполягав на тому, що не бачив, як йому поклали хабар до шухляди. Він в той момент, буцімто, повернувся до столу спиною.

Суд не повірив ув'язненому

Суд поставився критично до свідчень в'язня про хабар, тому що їх було неможливо перевірити.

Брат засудженого розповів у суді, що справді посадовець грошей не вимагав та й суми хабаря не називав. Про те, що потрібно заплатити за дострокове звільнення, він дізнався від свого ув'язненого брата.

Цікаво Хотіли зарізати й пограбувати: у Львові патрульні затримали 2 чоловіків – фото

Що вирішив Шевченківський райсуд

  • Вину заступника начальника колонії суд визнав недоведеною, а посадовця – невинним у хабарництві. Проте суд визнав його винним у зловживанні впливом.
  • Все ж посадовця звільнили від відповідальності у зв'язку з закінченням терміну давності. Для нетяжкого злочину строк давності становить 5 років.
  • За рішенням суду, чоловікові також повернули заставу у розмірі понад 97 тисяч гривень, яку він вносив раніше.