За словами виконавчого директора ГО "Плато" Миколи Рябики, проєкт приваблюватиме людей. Містянам розповідатимуть про пермакультуру, органічне садівництво, фермерство, природо орієнтовані рішення.
Цікаво Де у Львові можна влаштувати пікнік: підбірка найкращих локацій для відпочинку
У такий спосіб львів'ян залучатимуть до роботи. Люди зможуть отримати спілкування з однодумцями або фізичні плоди — вирощену власноруч продукцію.
Парк активно облагоджують
У XX столітті у північній частині парку були міські теплиці садівничого Арнольда Рьорінга. Однак останні 20 років місце пустувало й заростало бур'янами. Тож, найперше усе привели до ладу, і тоді вже взялись садити рослини.
Перші результати є. Ще незначні, але плоди вже є. Можна буде незабаром вже збирати повноцінні і ласувати ними,
– розповів Рябика.
На думку громадських активістів, амбітний проект міського саду-городу не завершать за короткий час, адже треба вкласти сюди чимало зусиль. Однак вже є чим милуватися.
Наприклад, там вже є вігвам, повністю "органічний". Його конструкції – це обрізані гілки дерев, а "накриє" індіанське житло квасоля сорту вигна.
Читайте також На Львівщині згортають 50% відділень для хворих на COVID-19: де лікуватимуть пацієнтів
Мета та перспективи урбан-саду-городу
Головним завданням майбутнього урбан-саду є заклик до збереження природи. Поки що у парк потрапити не можна, адже роботи ще тривають.
Ми хочемо, щоб міський сад-город функціонував у такому вигляді: був відкритий вдень, коли люди хочуть прийти і щось поробити, просто відпочивати. Ми на це сподіваємось,
– зауважила начальниця міського управління екології Олександра Сладкова.
Вона зазначила, що там, можливо, будуть проводити заходи, зокрема майстер-класи. Також, можливо, з часом так відкриють точки продажі кави. Назву для урбан-парку планують вибрати спільно з містянами.
У Львові створюють урбан-сад-город: дивіться сюжет 24 каналу