Раніше активіст Дмитро Левик у Facebook-групі "Боротьба за чисту екологію. Львів, Пластова 13" сповістив, що на очисних спорудах Львова відбулась масштабна аварія, а саме прорив дамби мулових полів.
Читайте також: Екологічна катастрофа на Донбасі: журналіст показав моторошні фото
".Усі нечистоти, які виділялись з каналізації до відстійника мулу потрапили у річку Полтву та навколишні поля, а це приблизно десь 140 тисяч метрів кубічних нечистот. Як видно з фотографій, нашвидкоруч було збудовано нову грунтову дамбу, яка вже дала тріщини та через неї течуть нечистоти, довго вона не простоїть", – заявив він.
Водночас, активістка Зоряна Іванків наголосила, що потрібно негайно відреагувати на цей інцидент, щоб запобігти екологічній катастрофі.
Обов'язково потрібно розпочати процес по реконструкції очисних споруд на Пластовій, 13 і захистом навколишньої території від екологічної небезпеки. Річка Полтва і Західний Буг під загрозою забруднення!
– зазначила вона.
У "Львіводоканалі" своєю чергою наголосили, що ця інформація не відповідає дійності, передає прес-служба Львівської міськради.
На території мулових полів тривають планові роботи з укріплення обваловки. Жодної масштабної події виливу нечистот, як це поширюють деякі ресурси, у нас не було. Накопичення мулу на території очисних споруд відбувається у мулових лагунах. Мул, що утворюється в процесі очищення стічної води, має вологість 98%. У лагунах відбуваються процеси природного очищення мулу: тверда фракція осідає, а рідина випаровується,
– мовиться у повідомленні.
Також у відомстві зазначили, що щороку проводяться земляні роботи для того, щоб убезпечити мулові поля від переповнення на випадок дощу.
"Зокрема, зараз ми використовуємо для укріплення ґрунт, який утворюється під час реконструкції вулиці Богданівської", – додають у "Львівовдоканалі".
Додамо, що у "Львівводоканалі" також реалізовують проект модернізації пісколовок та будівництва біогазової станції, що дозволить скоротити кількість мулу втричі та зменшити викиди вуглекислого газу.