Про це під час прес-конференції у Львівській облдержадміністрації 3 січня заявила керівниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун, передає zaxid.net.

Читайте також: Коли потрібно робити щеплення дитині: календар

Уляна Супрун зазначила, вакцинація не буде примусовою, однак нагадала про існування наказу МОЗ про недопуск до навчання невакцинованих дітей.

Уляна Супрун
“Вже 54 тис. людей захворіли і 21 людина померла від захворювання, яке можна дуже легко попередити вакцинацією. В Україні зараз є понад 800 тис. доз вакцини проти кору. Ми розпочинаємо у Львівській області спеціальну кампанію, щоб вакцинувати у школах майже 20 тис. тих дітей, які не були вакциновані і які вже ходять до школи”.

Міністерка розповіла, що впродовж місяця в області будуть збирати інформацію, де є невакциновані діти. Та будуть проводити роз'яснювальні робити про важливість вакцинації. А щеплення проводитумуть у школах спеціальні бригади.

Уляна Супрун
“Мобільні бригади приїжджатимуть від школи до школи, в області є 52 навчених експертів щодо вакцинації, вони будуть у відрядженні від своїх основних місць роботи. Батьки, які не захочуть, щоб діти вакцинувались у школі можуть звернутись до свого лікаря і показати, що дитину вакцинували”.

Гендиректор "Центру громадського здоров'я МОЗ України" Володимир Курпіта наголосив, що вакцини від кору закуповуються Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) і мають відповідні сертифікати якості.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.