Спочатку пацієнтка, 47-річна жителька Івано-Франківської області, думала, що просто набрала вагу. Однак у неї діагностували рідкісну пухлину черевної порожнини – ліпосаркому.

Цікаво Віддала свої органи людям: у Львові медики врятували 4 пацієнтів завдяки донорці – фото

Як у пацієнтки діагностували ліпосаркому

За словами генерального директора онкоцентру Ігоря Ковальчука, ще 2 роки тому у пацієнтки почав збільшуватись живіт. Проте жінка не звертала уваги на тривожні симптоми.

До нас, у Львівський онкоцентр, звернулась пацієнтка віком 47 років. Два роки тому у неї почав збільшуватись живіт. Особливого значення вона цьому не надала, оскільки вважала, що набрала тільки зайву вагу,
– розповів Ковальчук.

До свого сімейного лікаря жінка прийшла у січні 2021 року. Під час ультразвукового обстеження медики виявили величезну пухлину в череві. За порадою лікаря пацієнтка звернулась до хірургів Львівського онкологічного центру. Й вже за кілька днів медики провели усі необхідні обстеження та підготували хвору до операції

Через пухлину жінка не могла дихати та їсти

За інформацією ZAXID.NET, завідувач відділення абдомінальної хірургії онкоцентру Мирон Огорчак розповів, що пацієнтка звернулася до лікарів лише тоді, коли їй стало важко ходити, дихати та їсти.

"У пацієнтки виявили пухлину заочеревинного простору, яка практично заповнила всю черевну порожнину. Вона стискала органи черевної порожнини. Жінка знала, що у неї є пухлина, але боялася йти до лікарів. Прийшла лише тоді, коли пухлина вже не давала їй нормально жити", – розповів Огорчак.

Читайте також Чи то хробаки, чи то пліснява: на Львівщині дитина отруїлась соком з "сюрпризом" – фото

Як відбувалась операція

Жінку прооперували на початку лютого 2021 року. До складу операційної бригади увійшли заввідділення Мирон Огорчак, хірурги Юрій Ковальчук та Петро Гиря, анестезіолог Тетяна Новіцька, анестезистка Ірина Бардашевська, операційна медсестра Ганна Когут. Операція з видалення ліпосаркоми тривала понад 6 годин.

Медикам вдалось успішно видалити гігантську пухлину вагою понад 30 кілограмів. Завдяки успішно проведеній операції прогноз у пацієнтки, за словами лікарів, є хорошим. Проте вона повинна регулярно проходили консультації в онколога. 15 лютого жінку виписали з онкоцентру додому.