Самі ветерани лише спостерігали з узбіччя.

“Я думав, що ветерани пройдуть, як раніше проходили, я з Ющенком проходив, з Президентом, поруч навіть, а зараз я бачу - ветеранів немає, дивляться лише і все”, - розповів ветеран Леонід Мойсейович.

Янукович на парад не прийшов

Президента України Віктора Януковича на параді не було. Глава держави тихенько поклав квіти до могили Невідомого солдата, згодом туди ж принесли квіти опозиційні політики.

Водночас комуністи вирішили гучно пройти маршем через весь центр Києва. Ходу супроводжувало чимало беркутівців, утім обійшлось без інцидентів.

9-го травня щороку чи не найпопулярніше місце у Києві - Музей Великої вітчизняної війни. Сюди, за традицією, йдуть кияни вшанувати пам'ять жертв війни. Крім того, погода дозволяє гарно погуляти з дітьми.

Кияни пішли до музеїв

Традиційно дітей найбільше цікавить військова техніка, цього дня в музеї доступ до неї без обмежень. Дехто з киян прийшов із фотографіями своїх родичів, які брали участь у Великій Вітчизняній

“Дід всю війну йшов, ми дуже пишаємося своїм дідом, дуже раді, що є таке свято, що випала честь принести його фотографію. Йому не довелось дожити до цих днів, але ми пам'ятаємо, що є таке свято, що наш дід – герой”, - сказав онук ветерана ВВВ Володимир.

9-те травня 1945-го року очевидці згадують по-різному. Коли більшість людей раділа, для багатьох і цей день не був радісним, бо з фронту не дочекалися найближчих.

“Нам було не радісно, тому що батько не вернувся. Другі приходили так поступово, радували свою сім'ю, а нам отаке горе сталося. І то треба ж: усю війну пройшов, уже ж недовго”, - розповідає донька героя війни Галина Чередніченко.

На західній Україні не обійшлося без інцидентів

На Заході України святкування, як завжди в останні роки, пройшло не гладко. У Львові суд та місцева влада заборонили проводити будь-які масові акції, крім офіційних. Відтак міліціонери не дозволяли ні червоних прапорів, ні табличок з націоналістичними лозунгами.

Нечисленні ветерани, які прийшли до меморіалу, кажуть, що їм болять такі баталії довкола прапора Перемоги.

“Та солдат воює не під прапором. Це символ держави. Він воював за державу. Я знав свою державу, що вона велика, я українець... А зі мною поряд білоруси, поляки, євреї... Розумієте? Тому-от коли нас питають, що от ви не за того воювали - це просто ображає людину. Я ж воював за Україну...”, - говорить ветеран Тимофій Мохалюк.

У Тернополі відбулися сутички

На відміну від Львова, у Тернополі День Перемоги пройшов із сутичками. Коли до Пагорбу Слави прийшли комуністи з партійними прапорами, їм намагались завадити, зокрема, народні депутати від "Свободи". Попри бійки і димову шашку, яку в них кинули, комуністи квіти таки поклали. З-поміж нападників міліція затримала шістьох людей.

У Криму - все по-іншому. Для місцевих жителів День Перемоги - свято. Цього року український та російський флоти організували спільний парад військової техніки. Подивитися на парад і на ходу ветеранів, прийшло більше 20-ти тисяч людей.

“Все-таки пам’ять: діди воювали за світле майбутнє, дітей чогось вчити треба”, - каже мешканка Севастополя Вікторія Голуб.

Зауважимо, загалом в Україні, за даними міліції, у масових заходах взяли участь понад півтора мільйона людей. Найбільше прийшло відзначити День Перемоги у Хмельницькій, Харківський та Вінницькій областях.