9 травня у місті відбулись сутички між лівими проросійськими силами і правими націоналістами. Хто спровокував бійку і стрілянину - зараз розбираються правоохоронці.

Тим часом Львівський губернатор Михайло Цимбалюк сьогодні написав заяву на звільнення. Каже, зробив це під тиском обласних депутатів Всеукраїнського об’єднання "Свобода", які вранці прийшли до нього в кабінет. Саме очільника області "свободівці" винять у сутичках та провокаціях на річницю Перемоги. Губернатор каже, про підготовку масових акцій не знав, але й за крісло не тримається.

"Поговорив декілька хвилин з ними і заради мирного вирішення конфлікту написав заяву про яку вони говорили", - каже голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк.

Політологи кажуть, Президент якщо й підпише указ про звільнення Цимбалюка, то не одразу. Зокрема й через те, що гідної кандидатури на місце Цимбалюка у регіоні немає.

"У Януковича дуже непроста дилема, з одного боку відставка Цимбалюка може зняти напругу в регіоні. Але з іншого боку, якщо піти на звільнення - це буде поступка "Свободі", рішення під тиском - прояв слабкості, крім того це означає, що Київ не контролює в повній мірі регіон", - каже політолог Володимир Фесенко.

Винуватців сутичок і стрілянини шукають правоохоронці. До міліції багато питань - приміром, чому дозволили і проросійським силам, і націоналістам провести акції, які ще раніше заборонив суд? Чому активісти з червоними прапорами їхали на Пагорб Слави львівськими автобусами? Перевізники кажуть, зазвичай такий транспорт замовляють представники влади, зокрема, й міліція.

За фактом стрілянини під час сутичок 9 травня міліція порушила кримінальну справу. Чоловіка, який підстрелив "свободівця", затримали ще учора. Водночас правоохоронці кажуть, що "грубих порушень" на День перемоги не зафіксували.

"Я вважаю, що вчора правоохоронні органи в своїй компетенції зробили все, щоб не було масових сутичок і масових побоїщ", - каже заступник начальника ГУ МВС у Львівській області Михайло Курочка.

У першу чергу від політичних розбірок постраждала репутація самого міста Львова. У російському інформаційному просторі зловтішаються з бандерівського міста, якого варто остерігатися.

"Мені за це прикро. А оця одна дещиця дьогтю, вона була домінуючою на каналах про місто Львів. Це що, збільшує наш рейтинг? Чи привертає інвесторів чи туристів, які хочуть до нас приїхати? Хто це робить? Для чого це робиться", - каже міський голова Львова Андрій Садовий.

"Можливе переведення Львова в ранг маргінального регіону, в якому живуть сепаратисти і з яким треба діяти відповідним чином", - каже політолог Любомир Скочиляс.

Північний сусід з реакцією не забарився. 11 травня події у Львові - на порядку денному у Держдумі Росії. А МЗС країни вже сьогодні закликало українську владу покарати винних екстремістів.