У гуртожитку Національного університету біоресурсів і природокористування кімната на шістьох з крихітним столом, прогнилою тумбою та одним стільцем. Замість підлоги – цемент, замість ліжок – старі койки з заляпаними матрацами.

Читайте також: Вперше хлопець із рідкісною спинальною м'язовою атрофією став студентом

"Частину кімнат ми показуємо батькам з можливістю їхньої ініціативи зробити ремонти. Ця практика існує в багатьох університетах і вона, до речі, дуже стара", – проректор з навчальної і виховної роботи НУБІП Сергій Кваша.

У гуртожитку престижного Львівського національного університету – старі розбиті сходи, обмальовані стіни, аварійні балкони, а стеля буквально може впасти на голову. Місця не вистачає, тому каструлі зберігаються поруч із одягом. Єдине, що нагадує мешканцям про 21 століття – металопластикові вікна.

Душ і туалет схожі на занедбані громадські вбиральні, за все це 450 гривень. У профспілці студентів університету кажуть, що намагаються робити ремонти, але на все просто коштів не вистачає.

Гуртожиток УКУ- один з найкращих в Україні. Там не їдальня, а трапезна, не гуртожиток, а колегіум. Будинок, де живуть студенти українського католицького університету у Львові більше схожий на готель. Тут студенти мають власний туалет і душ прямо у кімнаті. Всі меблі нові, а ремонт свіжий. Але і ціна за проживання відрізняється – 1700 гривень за місяць.

Гуртожитки УКУ студенти
Гуртожитки УКУ

За ці кошти студенти можуть безкоштовно відвідувати спортзал, мають цілодобову охорону та потрапляють на територію колегіуму тільки за допомогою карток. Але не залежно від стану гуртожитків, у всіх аншлаг. Адже орендувати не те, що квартиру, ліжко-місце дорожче - у столиці, наприклад, ціни стартують від півтори-двох тисяч гривень.