Тож днями цього колишнього прем'єра було звільнено з посади першого заступника голови української делегації в Тристоронній контактній групі. Детальніше – у відеоблозі "Право на правду" на 24 каналі.
К теме Перший прем'єр України, членство в КПУ, проросійські заяви: біографія Вітольда Фокіна
Останньою краплею для Зеленського та Офісу Президента стала заява Фокіна про те, що він не бачить на Донбасі війни України з Росією.
Ще за місяць до цього, Вітольд Фокін вперше опинився в епіцентрі скандалу, бо заявив, що всім бойовикам має бути оголошена амністія. Також тоді він закликав надати всьому Донбасу особливий статус.
Зеленський відсторонив Фокіна з ТКГ / Фото "Укрінформ"
Потім, ледь не щотижня, озвучував речі, які збурювали суспільство. Адже від Фокіна чекали представлення і захисту інтересів України на переговорах. А він публічно просував ідеї, які збігаються з тим, що пропонує Кремль.
Поки, зрештою, його не повернули на політичну пенсію, звідки він перед цим виринув для участі в переговорах по Донбасу.
Прокурор, який хотів "їб*ти підлеглих, як свиней"
Нещодавно з посади звільнили Миколу Петришина – прокурора Тернопільської області. Ще напередодні його офіційного призначення, журналісти та активісти обговорювали немалі статки правоохоронця. У 30 років, працюючи в прокуратурі, він зміг зібрати чимале майно.
Зокрема, в його декларації: 3 квартири, 4 недешеві авто, будинок у Києві та земельні ділянки. Але кого в Україні здивуєш багатством прокурорів?
Втім, Петришин таки зміг здивувати і громадськість, і навіть своїх колег по прокуратурі. Бо в день свого призначення на посаду обласного прокурора, як твердить місцеве видання "Тернополяни", він влаштував грандіозний бенкет.
Микола Петришин потрапив у скандал / Фото "Тернопільська правда"
Просто в приміщенні обласної прокуратури щедро накрили столи, де було вдосталь і закусок і напоїв. На бенкеті, добряче випивши, новоспечений обласний прокурор звернувся до своїх підлеглих вимагаючи, щоб вони заприсяглися йому в особистій вірності.
А в іншому разі, він пообіцяв своїх працівників "шмагати, як свиней". При чому, "шмагати" – це пристойний переклад вжитого прокурором дієслова.
Як пишуть місцеві ЗМІ, таке хамське ставлення до працівників обурило одного із заступників пана Петришина – Олександра Божка, який заявив, що обласний прокурор дозволяє собі зайве, а порядні правоохоронці взагалі-то присягають закону, а не начальству.
Чим закінчилася ця суперечка, ми не знаємо. Тільки після лавини публікацій в медіа про скандальний бенкет, обласного прокурора викликали до Києва на засідання дисциплінарної комісії Генпрокуратури.
Там йому запропонували звільнитися із займаної посади, що він і зробив, пробувши в кріслі керівника прокуратури Тернопільщини лише 2 дні.
Скандальна історія на Львівщині
Це – не єдина скандальна історія про високопоставлених любителів перехилити чарку. У Львівській області нещодавно звільнили з посади голову Дрогобицької районної адміністрації Омеляна Стасулу.
Ще коли навесні його призначали на посаду, місцева громадськість та журналісти не могли повірити своїм очам. Мовляв, як таку людину ставлять керувати одним з найбільших районів Львівщини.
Омелян Стасула очолював Дрогобицьку РДА / Скриншот з відео
Адже у 2018 році пана Стасулу, на той час працівника управління культури, Дрогобицький суд визнав винним у вчиненні корупційного правопорушення. В тюрму його не садили, але внесли в державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення.
Трохи згодом цей молодий держслужбовець потрапив в інший скандал. Поліцейські склали на нього адміністративний протокол за перебування п'яним на робочому місці. Простіше кажучи, він спав п'яний в коридорі музичної школи.
Лише дивом і завдяки дружнім зв'язкам з деякими нардепами пан Стасула не лише залишився працювати, а й навіть пішов підвищення, обійнявши посаду глави районної адміністрації.
Але навіть в день свого офіційного представлення на посаді Стасула примудрився спізнитися на зустріч з керівництвом області та активом району. Втім, резонанс у медіа, а також не вражаючі успіхи в управлінні районом підштовхнули Київ до того, щоб невдовзі звільнити його з посади.
Сила суспільного тиску
Позитив кожної з цих історій в тому, що суспільний тиск таки змушує владу визнавати помилки і звільняти зашкварених персонажів з посад. Когось швидше, когось повільніше, але розголос в ЗМІ та соцмережах – не даремний і громадяни можуть впливати на кадрові рішення влади.
Негатив же в тому, що і експрем'єра Фокіна, і прокурора Петришина, і чиновника Стасулу можна було і не призначати на їхні посади, щоб потім не вигрібати негатив за кожного з цих персонажів.
Адже про кожного з них ще до призначення було все добре відомо, і не важко було здогадатися, чого від них можна чекати після зайняття відповідних посад.
Обратите внимание Розпорядження на вбивство Гонгадзе: чому не оголошені імена замовників
Втім, будемо вважати, що на цьому етапі суспільству вдалося принаймні домогтися від влади визнання кадрових помилок. Ще трохи зусиль і, можливо, вони навчаться ці помилки передбачати і їх уникати.