За словами Садового, медична авіація дасть медикам можливість рятувати життя більшій кількості хворих. Гелікоптер за короткий час здатний доставити до Львова пацієнтів з найвіддаленіших куточків області.

До теми Медична авіація стає нормою: до Львова гелікоптером привезли вже другого пацієнта

Послуги медичної авіації для пацієнта є абсолютно безкоштовними

Міський голова зазначив, що йому приємно, що Львів став першим містом в Україні, де почала працювати медична авіація. Медики лікарні швидкої медичної допомоги успішно співпрацюють з вертолітною командою, що обслуговує обласний департамент охорони здоров'я.

Система почала працювати, як годинник. Вже сьогодні, як комусь потрібно провести термінову операцію чи госпіталізацію, то за 20 – 30 хвилин гелікоптер прилетить в будь-яку точку області та доставить пацієнта до нашої лікарні,
– додав Садовий.

Мер наголосив, що ця послуга є абсолютно безкоштовною для пацієнта, адже всі витрати компенсує держава.

"Добре, що ми сьогодні маємо шанс рятувати ще більше людей, давати ще більше шансів на життя", – підсумував міський голова.

Цікаво Вперше в Україні: до Львова з віддаленого району доставили гелікоптером пацієнтку

Коротко про проєкт аеромедичної евакуації на Львівщині

  • Львівщина стала першою областю, де реалізовуватимуть проєкт з аеромедичної евакуації.
  • Гелікоптер Eurocopter EC 145 базуватиметься у Городоцькому районі. Він розвиває швидкість до 280 кілометрів на годину.
  • До підрозділу аеромедичної евакуації входить 12 медиків: 6 лікарів невідкладних станів і 6 фельдшерів.
  • На борту гелікоптера є обладнання для серцево-легеневої реанімації та підтримки пацієнтів, які перебувають у критичних станах.
  • Медики надаватимуть допомогу пацієнтам з інфарктами, інсультами та важкими травмами після ДТП. Також вертольотом транспортуватимуть реципієнтів для трансплантації.