Та й узагалі прохання мера Львова викликало шквал обурення у політичній верхівці.

"Життя воно таке, що ставить нові виклики. Але ми зробили революцію у ході децентралізації. Тож звертаюсь до місцевих органів влади – давайте будувати партнерські стосунки з центральною владою", – сказав під час засідання уряду Володимир Гройсман.

Та поки партнерство є тільки на словах. Напередодні міський голова Львова попросив у центральної влади допомоги у розв’язанні техногенної аварії на Грибовицькому сміттєзвалищі. Та у відповідь із Києва полетіли камінці. Ніби йдеться не про надзвичайну ситуацію, а банальне зведення рахунків.

"Відповідальність за екологічне лихо в конкретному регіоні та невирішену десятиріччями проблему сміттєзвалища… тепер розділять Президент і прем'єр. А як там " Самопоміч", дозволила звертатися до злочинної влади? Сироїд і Березюк не побачать в цьому узурпації сміттєзвалищ і корупцію? Не будуть проти? А то я переживаю", – написала у Facebook віце-спікер Ірини Геращенко.

Підтягнулася і важка артилерія з політтехнологів, які активно співпрацюють із президентською фракцією. Віктор Уколов вколов і свою шпильку.

"Якщо все добре, то мер святий. А якщо погано, то Київ винний. Ну, а якщо дуже погано, то Київ допоможи. Бабло отримане від децентралізації краще на мерський піар витратити, а сміттєпереробний завод може зачекати. Вже дочекалися! Хоча, до Садового було як мінімум вісім заходів з пропозицією утилізації сміття", – написав Уколов.

Журналіст та блогер Денис Рафальський вже охрестив таку одностайність в Інтернет-спільноті – темниками. Бо месиджі, як під копірку написані. Тепер усіх собак намагаються повісити на львівського градоначальника. Ніби проблема сміттєзвалища і будівництва переробного заводу стосується лише його, а по всій країні – це взагалі не проблема.

У логіку політичного підтексту в подоланні наслідків техногенної катастрофи вписується і активність голів районних адміністрацій, які наполегливо радять лідерам громад навколо Львова відмовлятися приймати сміття від Садового.

Для мене критичною була розмова з міськими головами, які отримують дзвінки з райадміністрацій з проханням не приймати сміття зі Львова. То якщо держава стає осторонь, то ми можемо мати проблему, бо це мільйонне місто,
– сказав міський голова Львова.

Проблема є, але катастрофи немає. Львів чистий і охайний. Двірники працюють, сміття вивозять попри намагання ставити палиці в колеса. Місто чекає у гості і політиків, які радіють з його труднощів.

Нагадаємо, 28 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі сталась пожежа. Експерти та місцева влада говорять, що причиною пожежі міг бути підпал. Внаслідок пожежі та подальшого обвалу загинули троє пожежників.

Ще одну людину — еколога місцевого ЛКП — досі не знайшли. Пожежа трапилась в момент коли Львів вийшов на фінальну стадію погодження в Кабміні проекту будівництва нового сміттєпереробного заводу та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища за кошти Європейського інвестиційного банку.

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до президента та прем’єр-міністра з проханням застосувати до Львова та сіл Малехів і Великі Грибовичі режим надзвичайної екологічної ситуації.