Справді, кілька років тому іноземні туристи перестали їхати в Україну, розповіла сайту "24" старший менеджер туристичної компанії "Андреоллі-тур" Наталя Марисюк. Тут мала місце пропаганда і брак об’єктивної інформації. При чому не наважувались їхати навіть у Львів, бо були переконані: у нас усюди стріляють.
Наталя Марисюк
Однак, нині, додає менеджер, ситуація змінилася. Туристи з-за кордону нарешті перестали боятись України, і знову активно у нас подорожують.
Як розповідає Наталя, найбільше туристів приїжджають в Україну з сусідніх Польщі та Білорусі, а також з Туреччини, Нідерландів, Німеччини та Британії.
Здебільшого іноземці цікавляться екскурсіями по Львову (їх приваблює архітектура цього міста), а також турами по замках західної України. Щоправда, наші замки часто розчаровують іноземців. Справа в тому, що коли вони чують "замки", очікують побачити щось на кшталт Версалю. Однак, в нас замки дуже в занедбаному стані і більше нагадують руїни,
– пояснила менеджер.
Часто українські замки розчаровують іноземців
Що стосується українських туристів, то і тут відбулись зміни – люди почали активніше подорожувати. Як розповідає Наталя, після анексії Криму українцям треба було шукати альтернативу для відпочинку, тож тепер частіше їдуть у відпочивати в Карпати, а також вибирають екскурсії по Закарпатті, Івано-Франківщині та у Львові.
"Зараз на західну Україну все частіше приїжджають туристи з центральних та східних регіонів, які кілька років тому віддавали перевагу відпочинку в Криму. Наприклад, вони обирають відпочинок в Карпатах, як от поїздка до озера Синевир. Окрім того, альтернативою морю обирають купання у термальних водах на Закарпатті", – пояснила Наталя Марисюк.
Читайте також: Відпочинок в Україні: куди поїхати цього сезону
Озеро "Синевир"
Термальні води Закарпаття
Тенденції у туризмі
Що стосується тенденцій, то нині, за словами менеджера з туризму, дуже великої популярності набуває активний туризм. Зараз люди вже не хочуть подорожувати і оглядати місця, не виходячи з автобуса, вони прагнуть активного і рухливого відпочинку.
Наталя пояснює цю тенденцію популярністю здорового способу життя.
Читайте також: Які країни найохочіше дають шенгенські візи: інфографіка
Тож особливим попитом користуються піші сходження на гори Карпат – Говерла, Парашка Сколівські Бескиди тощо. Перевагою такого відпочинку є ще й те, що це не забере багато вільного часу. Один такий тур навіть на Говерлу розрахований на один день. Автобус підвозить туристів до підніжжя гори, далі відбувається сходження, і вже до вечора туристи повертаються додому.