У промисловому районі Львова, за словами працівників сусіднього шиномонтажу, заправка з’явилась 4 місяці тому і користується попитом. Появі знімальної групи 24 каналу не раді. Торгують тут газом та дизпаливом. Пальне по 23 гривні 90 копійок. А це в середньому на 3 гривні дешевше, ніж на легальних АЗС.

Читайте також: Через забудькуватість водія вибухнула заправка: відео з місця події

Розраховуються тут лише готівкою. Терміналу немає, квитанцій також. У кабінці оператора – куточок споживача. Це Товариство з обмеженою відповідальністю "Екселент Ченж Компані", яке зареєстроване у Києві. Згідно з сертифікатом відповідності дизпаливо вироблене у Білорусі та у Росії.

Експерти та чиновники провели серію перевірок і виявили щонайменше 7 нелегальних точок. Аби припинити їхню діяльність скерували листи силовикам.

Вони здійснюють свою діяльність без всякої реєстрації, сплати податків та інших речей, такого в правовій державі бути не може,
– наголосив заступник міського голови Львова Сергій Бабак.

Експерт консалтингової групи, яка вивчає сегмент українського паливного ринку зазначає, що нелегальні АЗС мають дві розповсюджені проблеми: земельне питання, бо використовують територію не за призначенням та торгівлю без касового апарату.

Читайте також: Американка влетіла в АЗС влаштувавши каскадерний трюк: видовищне відео

Рятувальники перевіряти АЗС не можуть. Планові ревізії до кінця цього року заборонені законом. Позапланову перевірку можуть влаштувати лише за зверненням людей.

З початку року лише на Львівщині виявили 16 нелегальних заправок. Документи передали до суду. Загалом же, в Україні налічується до півтисячі нелегальних дизельних заправок.