Концепцію комплексу розробила французька компанія «Еджіс». Будувати завод уже зголосися досвідчені міжнародні компанії.
Читайте також: "Прима" за ціною "Мальборо": хто протягує в Раді закон про підвищення цін на цигарки
Розташується завод поблизу очисних споруд. Відстань до найближчих домівок має бути безпечною – вдвічі більшою, аніж передбачають стандарти. Технологія переробки має бути механіко-біологічною. Спеціальні сита розділятимуть відходи на неорганічні та дрібну фракцію, а це здебільшого – органіка.
Неорганічні відходи сортуватимуть вручну. Відбирають вторсировину: картон, папір, пластмаси і тетрапак. З дрібної фракції забиратимуть метали. А тоді компостуватимуть в закритому приміщенні у спеціальних тунелях.
В переліку компаній, які заявилися на наш тендер, є світові європейські лідери. Кваліфікаційні вимоги передбачають серйозний об’єм документації, яка доводить, що вони будували не один такий комплекс,
– зазначив директор ЛКП "Зелене місто" Вадим Ноздря.
Повітря мають очищати біофільтри. Уся без залишку рідина, яку виділяє ТПВ, буде використовуватись для компостування. А отже ґрунти залишатимуться екологічно чистими. На усій території комплексу мусить працювати система очищення повітря, що буде гарантом повної безпеки для людей та довкілля.
Читайте також: Дискредитація Майдану: чи намагається вище керівництво реалізувати сценарій Кремля
З компосту та відсортованих горючих матеріалів вироблятимуть паливо, яке у свою чергу зможуть використовувати цементні заводи. Вторинну сировину та залишкові відходи пресуватимуть. Загалом, комплекс зможе переробити 60% ТПВ. 40% - це залишок, який захоронюватиметься на полігоні.
Які схожі сміттєпереробні заводи працюють у Польщі – дивіться у програмі.