27 липня 15 років тому на Скнилівському летовищі організували масштабне авіашоу з нагоди 60-річчя 14-го авіаційного корпусу Військово-повітряних сил. Тут зібралось 10 тисяч глядачів, серед них було дуже багато дітей. О 12:52 винищувач СУ-27 завершує фігуру "напівпетля" та не може набрати висоту, літак зачіпає дерево, далі – врізається в інший. Він виконує 3 оберти і падає в натовп людей, розрізаючи крилом глядачів.
За лічені секунди загинуло 77 людей, з яких 28 – діти. Ще 250 глядачів отримали травми. Щороку рідні загиблих збираються на місці трагедії.
Читайте також: Скнилівська трагедія – наймасштабніша за історію авіашоу: інфографіка
Сьогодні жертв трагедії пом'янули спільною молитвою і покладанням квітів. На літургію прийшли рідні, друзі та небайдужі львів’яни. Щороку до каплички на летовищі приїздить і Богдан Онищак з дружиною. Тієї суботи тут були його найрідніші.
То було 15 років, а для мене це як страшний сон, який, напевно, не закінчиться ніколи. Це була субота, в гарний сонячний день зібралася вся сім’я вдома. Я раненько поїхав на роботу, лишивши всіх здорових, веселих, а через декілька годин привіз їх у трунах. Загинули всі: два сина, невістка, внучка, якій було 11 місяців,
– розповів Богдан Онищак.
Скнилівську трагедію вважають наймасштабнішою катастрофою в історії авіаційних свят за кількістю жертв. Щороку міська влада виділяє допомогу сім'ям загиблих. Цьогоріч потерпілі отримають по 2 тисячі гривень.