Будівництво Центру матері та дитини розпочнеться до кінця 2021 року. Його планують створити неподалік лікарні швидкої медичної допомоги.

Цікаво Вистрілив собі цвяхом у груди: львівські лікарі врятували 17-річного хлопця – фото

У Львові побудують сучасний Центр матері і дитини

Секретар Львівської міської ради Маркіян Лопачак повідомив у телеграмі, що у Львові планують побудувати новий сучасний медзаклад.

Львів отримав неперевершену пропозицію. В найближчі 2 роки маємо шанс збудувати новий, суперсучасний медичний заклад – Центр матері та дитини. Інвестором хоче стати успішний в Україні та США підприємець, українець за походженням,
– розповів секретар ЛМР.

За словами Лопачака, для початку робіт потрібно отримати дозвіл мерії на будівництво поруч із лікарнею ШМД.

"Відповідну ухвалу депутатський корпус розгляне на сесії вже 22 квітня. Сподіваюся на одноголосну підтримку. Мало кому і коли така можливість трапляється. Мусимо реалізувати", – підсумував Лопачак.

Центр матері і дитини стане унікальним медзакладом

Ініціатором будівництва центру став генеральний директор Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук. Він розповів, що новий Центр матері і дитини стане унікальним лікувальним закладом на Заході Україні.

"Високоспеціалізовану медичну допомогу там отримуватимуть передчасно народжені діти, діти із вродженими вадами, а також матері з екстрагенітальними патологіями", – додав медик.

Самчук зазначив, що заклад такого ж рівня є лише у Києві – це Інститут педіатрії, акушерства і гінекології. Наразі саме туди їдуть жінки з усієї України з найскладнішими патологіями вагітності чи плоду. Проте навіть там немає дитячої кардіохірургії, яка буде у львівському Центрі матері і дитини.

"У нас щороку в Україні народжується 5 тисяч дітей з вродженими вадами серця. Третину з них, не маючи обладнання, виписують із пологових без діагнозу і до 800 малюків, на жаль, через це помирають", – розповів директор лікарні ШМД.

Актуально Вперше в Охматдиті провели трансплантацію нирок

Що планують облаштувати у Центрі матері та дитини

Самчук зазначив, що у центрі буде антинатальна хірургія, тобто вади плоду коригуватимуть ще до народження, в утробі матері.

Звісно, Центр матері та дитини буде мати сучасне пологове відділення та неонатологію. Важливо, що і народження, і виходжування дітей – включно із хірургічними втручаннями – буде відбуватися в одній будівлі,
– розповів медик.

Самчук додав, що з появою центру та сучасних медтехнологій, які там застосовуватимуть, смертність серед дітей з вродженими патологіями знизиться. За словами лікаря, новий медзаклад доцільно побудувати, адже дитячі лікарні не дублюватимуть одна одну, а лише доповнюватимуть.

Будівництво центру розпочнуть у 2021 році

Директор лікарні ШМД розповів, що роботи над проєктуванням корпусу Центру матері та дитини розпочнуться вже у 2021 році.

"Центр потребуватиме високоякісної діагностики та фахівців різних галузей, які 24/7 є в пішій доступності в Лікарні швидкої медичної допомоги", – зазначив Самчук.

Загальна площа будівлі становитиме орієнтовно 5 тисяч квадратних метрів. Там розмістять 129 ліжкомісць. У центрі створять приймальне та пологове відділення, відділення сумісного перебування матері та дитини, операційний блок, відділення дитячої кардіохірургії, відділення дитячого стаціонару, центр неонатології та інші.

Читайте також Львівська дитяча лікарня отримала ліцензію на трансплантацію

Інвестором стане виходець з України Іван Гинянський

Самчук розповів, що інвестором є американець, засновник і СЕО компанії "Віннер Груп Україна" Іван Гинянський.

Він готовий вкласти 4 мільйони доларів особистих коштів, щоб профінансувати проєкт. Батьки пана Гинянського – вихідці із Західної України, які у 30-х роках змушеними були емігрувати до США,
– додав медик.

За словами Самчука, такий подарунок Львову Гинянський вирішив зробити на честь своєї матері – українки Катерини Радик-Гинянської.

"І ми – за це йому дуже вдячні. Адже з його допомогою жінки та діти зі Львова і всієї Західної України отримають доступ до найкращих світових медичних технологій, які збережуть їм здоров'я і життя" – підсумував медик.