Втім у районах області не всі раді львівському сміттю. Перевізники кажуть, що роблять усе можливе, аби місто не втопилося у відходах. Куди вивозять непотріб – тримають у таємниці, бо сміттєвози блокують невдоволені.
За блокуванням стоять політичні інтереси. До протестів місцевих мешканців підбурюють політики. До прикладу, на відео, яке відзняли місцеві журналісти, засвітилась депутатка обласної ради від "Свободи". Та не зважаючи на блокади місто все одно чисте.
Також 8 червня мери 35 міст погодились допомогти Львову з вивезенням сміття. Свою підтримку висловили на зборах львівського регіонального осередку Асоціації міст України.
У такій ситуації завтра може опинитися будь-яке місто не тільки Львівщини, але й України. Тому рішення однозначне: консолідувати зусилля на рівні міст, політичних партій, державних установ для того, щоб вирішити сьогодні проблему,
– сказав міський голова Винник Володимир Квурт.
Наразі заяву про підтримку вже підписали мери 12 міст Львівщини.
Нагадаємо, 28 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі сталась пожежа. Експерти та місцева влада говорять, що причиною пожежі міг бути підпал. Внаслідок пожежі та подальшого обвалу загинули троє пожежників.
Ще одну людину — еколога місцевого ЛКП — досі не знайшли. Пожежа трапилась в момент коли Львів вийшов на фінальну стадію погодження в Кабміні проекту будівництва нового сміттєпереробного заводу та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища за кошти Європейського інвестиційного банку.
Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до президента та прем’єр-міністра з проханням застосувати до Львова та сіл Малехів і Великі Грибовичі режим надзвичайної екологічної ситуації.