Усі ці люди не мають нічого спільного зі сценою. До театральної справи їх наблизять двоє майстрів – актори театру Леся Курбаса Наталка Рибка-Пархоменко та Андрій Водичев. Вони колись теж пережили непросте освоєння на новому місці.
Вона з Харкова, я із Криму, Керчі. І всі питання, які відбуваються у них – мова, помешкання, інше місто, інше середовище – для нас так само були дуже актуальні у свій час. Відповідно, у нас є унікальна ситуація, коли ми можемо з ними поділитися тим, як бути тут своїми, – розповів Андрій Водичев.
Робити справжніх акторів із переселенців не будуть. Лише допоможуть відкритися – завдяки спеціальним театральним технікам.
"Тут відбуваються дуже цікаві процеси для людей, які сюди приходять. Адже вони не є акторами, тому вони не знають як і що вони мають робити. І тут спрацьовує оця спонтанність", – зазначає Наталка Рибка-Пархоменко.
Вірші сучасних поетів і особисті історії самих переселенців – це складові майбутньої вистави.
Я розуміла, що замкнулася у цьому чужому для мене місті, який спочатку дуже щиро прийняв, а потім залишив мене саму на себе. І я відчула, що треба почати якось розкриватися, інакше, якщо замкнуся остаточно, то нічого доброго не буде,
– розповіла переселенка із Севастополя Рената Шеховцова.
"Перекотиполе" – так називатиметься вистава-перформанс, яку покажуть у вересні, після завершення тренінгів. Це вже другий такий показ у Львові. Перший – під назвою "Лабіринт" – мав величезний успіх у глядачів.
Читайте також: Життя з нуля: як успішні переселенці розпочинають власний бізнес