Одягом військових був мікс форми, який тоді був у Російській, Австро-Угорській та Німецькій імперіях. Детальніше – у сюжеті 24 каналу.

Читайте також Львівські митники знайшли давні шаблі та мечі у посилках: відео

Військові з Київщини та Наддніпрянщини

На підмогу львів'янам приїхали строї військових з Київщини та Наддніпрянської України. Один із реконструкторів розповів про свою гвинтівку Мосіна.

"Це основна піхотна зброя Російської імператорської армії, яку отримали у спадщину всі сили, які брали участь у визвольних змаганнях. Також таку зброю використовували у війні з більшовиками та протистоянні з білогвардійцями", – розповів реконструктор Станіслав.

зброя, Львів
Основна піхотна зброя Російської імператорської армії / Скриншот з відео

Козаки із Донбасу

Допомагали львів'янам і козаки з Донбасу. За словами одного із реконструкторів, у козаків не було однострою, вони самі купляли зброю, з якою потім воювали. Він зазначив, що козаки використовували для боротьби все, що могли.

"Сьогодні товариство "Пам'ять" відтворює події 102-річної давнини, коли 1 листопада 1918 року, після розвалу Австро-Угорщини, українці у Львові проголосили Західну Українську Народну Республіку", – розповів голова ГО Товариство пошуку жертв війни "Пам'ять" Любомир Горбач.

Львів, реконструкція

Польські шовіністи зі зброєю

Опоненти українців – поляки, також готували зброю. Вже 2 листопада польські шовіністи намагались перешкодити українцям будувати свою державу. Далі почалися запеклі бої, боротись за державу доводилося в запеклому бою з поляками.

З обох сторін барикад не шкодували ані набоїв, ані зброї. Протистояння, як і 102 роки тому закінчилося перемогою українців та підняттям нашого стягу.

Львів, реконструкція, бій
Протистояння закінчилося перемогою українців / Скриншот з відео