Про це у коментарі Фром-юа заявив політолог Вадим Карасьов.
"Адже під красивою назвою "Зона всеосяжної і повної вільної торгівлі" насправді ховається більше тисячі сторінок з переліком квот і обмежень, переважно для української сторони. У 2015 році українські виробники ще тільки придивлялися до нових правил торгівлі з Євросоюзом, а в 2016-му їх вже чекали гіркі розчарування. Як виявилося, на найбільш популярні українські товари Угода містить досить обмежені квоти, а за перевищення ліміту – високі загороджувальні мита. Це стосується, перш за все, продукції агропрому – курятини, зернових, меду", – зазначив експерт.
"Згадувати цю проблему чомусь вважають поганим тоном серед політиків, адже від Європи ми можемо отримувати тільки приємні новини і мудрі поради, і навіть парламентська коаліція – та сама, що вже Богові душу віддала, мала назву "Європейська Україна". Досить радикально на захист вітчизняного виробника виступив Олег Ляшко, який дав емоційні оцінки тим, хто підписав угоду в такому вигляді. Дійсно, створюється враження, що українська сторона підписала в повному обсязі запропонований Євросоюзом документ, особливо його не читаючи і не піклуючись про захист своїх виробників. У результаті ми отримали нульові мита для європейського імпорту, проте європейський протекціонізм проти українських товарів", – пояснив Карасьов.
Міжнародна політика України зараз, на жаль, зводиться до прохань про гарантії безпеки, і ми абсолютно випадаємо з глобальних економічних процесів. На підході створення трансатлантичної зони вільної торгівлі, у відповідь на неї Росія буде ще жорсткіше працювати на ринках БРІКС і СНД, і Україна не може випадати з цих процесів. Політики повинні не тільки гратися в прем'єріади, але і, перш за все, створювати і захищати українську економіку,
– вважає політолог.
Нагадаємо, Угода про Асоціацію з Європейським Союзом була підписана 21 березня 2014 року, а найбільш об'ємна її частина – Угода про зону вільної торгівлі – 27 червня 2014 року. У 2015 році Угода про зону вільної торгівлі діяла в односторонньому порядку (тимчасове застосування), лише для українських підприємств. З 1 січня 2016 року вона працює у повному обсязі.
Березневий з'їзд Радикальної партії Олега Ляшка в 2016 році прийняв "Програму радикальних економічних реформ", в якій головним пріоритетом економіки проголосив розвиток вітчизняного виробництва та створення нових робочих місць.