"Верховній Раді досить несподівано запропонували проголосувати ряд законопроектів, які відтерміновували в часі проведення реформування прокуратури. Інші зміни повинні були скасувати більшість принципових новел, що стосувалися запровадження прокурорського самоврядування та нових механізмів відкритості. Зранку перед голосуванням громадські активісти з реанімаційного пакету реформ провели акцію проти таких законопроектів, звинувативши їх авторів у зриві реформування правоохоронних органів", — зазначила експерт.

Рада встигла проголосувати за перенесення терміну проведення реформи на 15 липня 2015 року, проте фракція Радикальної партії голосувала проти такої пропозиції, досягнення результату стало можливим завдяки голосам фракцій та депутатських груп опозиції, каже Яхно-Бєлковська.

Після цього Олег Ляшко звинуватив ініціаторів поправок у бажанні згорнути демократичні реформи, у союзі з колишніми регіоналами та склав повноваження координатора коаліції. У відповідь на такий ультиматум Юрій Луценко відкликав наступний законопроект і голосування припинилися.

"Поспіх, не врахування позиції громадськості та партнерів по коаліції могли призвести до розвалу коаліції, а також контрреволюції в прокуратурі, чого вдалося уникнути завдяки позиції Радикальної партії", – додала Яхно-Бєлковська.

Нагадаємо, лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що складає повноваження координатора коаліції Верховної Ради України VIII скликання.