У цей день також роблять пісну випічку з меду та маку, оскільки починається Успенський піст. Смаколиками пригощають усіх рідних, друзів, сусідів та нужденних, аби протягом року не знати біди, передає LifeStyle 24.
Читайте також Збираємо кошик на Медовий Спас: які продукти потрібно освячувати у церкві
Чому мед має цілющі властивості на Медовий Спас
Згідно з віруваннями наших предків, у день Медового Спаса мед набуває цілющих властивостей. У давнину у свято люди йшли збирати його, аби не лише освятити, але й лікуватися від хвороб. Ба більше, господині пекли різну випічку з цього смаколика, яку потрібно було скуштувати кожному членові сім'ї. Мед – це головний символ Маковія. Саме тому у цей день йому надають такого великого значення та сили.
Вважається, що у свято кожна людина має з'їсти принаймні ложку меду, аби цілий рік бути здоровою. У народі навіть існує приказка: "На перший Спас навіть жебрак медку спробує". На Маковія є ще одна цікава традиція: баночку, у якій був мед, не потрібно викидати або просто ставити кудись у комору. У неї слід складати копійки аж до наступного Медового Спасу. Після цього усі монети варто віддати нужденним. Згідно з народними прикметами, так люди притягують у будинок достаток та добробут.