У своїй колонці він зазначив, що Заходу варто бути сильним і покласти край марнослів'ю, прийнявши Україну в НАТО якнайшвидше.

Дивіться також За дві доби до саміту НАТО у Вільнюсі про запрошення для України не згадували, – Кулеба

Коли лідери НАТО приїхали до Вільнюса, було абсолютно очевидно, що вони повинні робити. Вони повинні були бути сильними. У цьому весь сенс НАТО. Вони повинні були показати, що країни НАТО визнають безмірність української жертви і ті зобов’язання, які це накладає на нас на Заході, і повинні були дати відповідну відповідь,
– зазначив Борис Джонсон.

Лідери НАТО мали висловити подяку українцям

Політик наголосив, що лідери блоку повинні були показати, що їх у жодному разі не лякає російський диктатор Путін і брязкання зброєю Кремля. Ба більше, лідерам країн НАТО варто було висловити колективну повагу і подяку за героїчний опір України, під час якого не постраждав і не загинув жоден солдат НАТО, "тому що ми знаємо – і постійно говоримо – що українці борються за всіх нас".

За словами експрем'єра, саме своєю нерішучістю Захід спонукав Путіна на вторгнення в Україну.

Жодна країна не зробила і не доклала більше зусиль, ніж Україна, щоб продемонструвати свою готовність до членства в НАТО. Жодні збройні сили не є більш грізними і більш ефективними у використанні зброї НАТО. Жодна країна більше не потребує членства в НАТО,
– наголосив Джонсон.

Політик щиро висловив невдоволення, що замість того, щоб озвучити чіткий графік вступу, лідери Альянсу спромоглись лиш на "запрошення" вступити в НАТО, "коли союзники домовляться і коли будуть виконані умови".

"Коли ми засвоїмо урок спілкування з Путіним"

Джонсон також зазначив, що Україна позбавлена гарантій безпеки за статтею 5 НАТО, а тому очільник Кремля продовжить свій терор.

Коли ми засвоїмо урок останніх 20 років спілкування з Путіним? Поки він думає, що є шанс повернути Україну назад до рук Москви, поки він думає, що може відтворити Радянський Союз – він буде продовжувати ці спроби,
– написав Джонсон.

Борис Джонсон підкреслив, що головною проблемою нерішучості з боку країн НАТО є віра в мирні переговори з агресором. А також підкреслив, що Захід повинен надати українцям прикриття у небі – винищувачі F-16.

Головне про результати саміту у Вільнюсі

  • Глави держав та урядів країн-членів НАТО погодилися скасувати вимогу про План дій щодо членства для України та заявили, що нададуть запрошення Україні приєднатися до Альянсу після "виконання умов".
  • Президент Володимир Зеленський підсумував, що за два дні вдалося прибрати будь-які сумніви щодо майбутнього України у НАТО.
  • Найголовніше для України – це посилення у постачаннях зброї. На саміті ухвалили надання далекобійних ракет, тисячі мікродронів, ППО та інше.