Таку позицію обурені підприємці відстоювали на зустрічі з представниками профільного парламентського комітету, однак їх не почули.

"Які б зараз пропозиції не вносили громадські організації малого і середнього бізнесу, вони чи будуть прийняті, чи не будуть, буде прийнято той кодекс, який вигідний великому бізнесу і Верховній Раді", - каже член Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу Павло Жовніренко.

Підприємці вирішили не обмежуватись масштабними акціями протесту на подвір’ї Верховної Ради, і вже облаштували поблизу парламенту кілька наметів, аби весь час нагадувати владі про свої вимоги. Чіткого плану протестів вони не мають, тому сподіваються, що депутати почують їхні аргументи.

"Малий бізнес при зміні податкової системи в розумних межах не просить ніяких пільг. Він просить тільки спрощену систему. Тобто на основі загальних податків для всіх виводиться сума патенту, фіксованого податку, який малий бізнес готовий, у відмінності від великого бізнесу, платити вперед", - каже член Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу Олександр Дудко.

"Малий бізнес на сьогоднішній день знищується як конкурент, це дуже суттєво, але коли він знищується як конкурент, то хотілося б запитати: а де створена альтернативна зайнятість для тих людей, які раптом втратять свою роботу? Де є ті підприємства нові? Що зроблено урядом, іншими структурами для того, щоб ці люди змогли десь працювати і чимось годувати свою сім’ю", - каже голова ради Асамблеї підприємців малого та середнього бізнесу Ігор Гурняк.

Втім, парламентська більшість вже все вирішила - кодекс розглядатимуть 16 листопада, а про його відхилення навіть думати не варто.

"Не буває хороших Податкових кодексів. Податковий кодекс буває поганим, дуже поганим і нормальний. Ті поправки по суті, які є, по ним по більшості знайдені компроміси. Це буде нормальний Податковий кодекс для того, щоб будувати майбутню країну", - каже народний депутат, фракція Партії регіонів Олександр Пеклушенко.

Якщо депутати ухвалять документ, будувати країну будуть без малого та середнього бізнесу, - кажуть підприємці. Вони вже збираються йти у тінь або на біржу праці.