“Дуже важко дихати, це є, і ось ці тумани - це дає про себе знати, по-перше, відразу сідає горло, ось ці всі дихальні шляхи починають запалюватися, діти починають частіше хворіти”, - каже мешканка Маріуполя Наталя.
Причина задимленості міста - відсутність вітру - кажуть синоптики.
“Повітряна маса - вона тепла у всіх шарах атмосфери, а коли тепле повітря, то вітер, зазвичай, спокійний”, - сказала синоптик Маріупольської гідрометобсерваторії Аліна Филиппова.
“В місті Маріуполі несприятлива метеорологічна ситуація в останні 30 днів, можна сказати, але з перервами 2-3 дні, оскільки метеоумови продовжуються, йде накопичення домішок по пилу, перевищення є, по діоксиду азоту і по формальдегіду”, - розповіла керівник лабораторії Маріупольської гідрометобсерваторії Тамара Венцова.
Перенасичення цих хімічних елементів в організмі людини призводять до коливань тиску, мігреней та впливає на дихальну систему. Тож, лікарі рекомендують від диму і смогу ховатися вдома.
“Ми рекомендуємо в ці дні обмежити своє перебування на вулиці по можливості, мешканцям міста, виключити провітрювання приміщень, а також проводити якомога частіше вологе прибирання, плюс часто пити, приймати полівітаміни”, - рекомендує головний лікар Маріупольського міського центра здоров’я Вікторія Доценко.
Покращити екологію Маріуполя, переконують фахівці, може тільки вітер. Його, згідно з прогнозами метеорологів, мешканцям міста варто очікувати вже у найближчі дні.