Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан розповів 24 Каналу, що у росіян залишилося декілька напрямків, на яких вони ще можуть рухатися. Але окупантам треба показувати нібито їхній наступ активно триває далі.

Дивіться також Морський "Кинджал": що відомо про російські ракети "Циркон", якими могли вдарити по Києву

Чому Росія повернулась до масованих обстрілів

"У росіян зараз велика проблема – вони видихнулися у зимовому наступі, зменшується кількість атак, які їм вдається здійснити за добу. На кількох напрямках вони ще намагаються рухатися, але це такі локації, де широкомасштабних наступальних дій не проведеш", – розповів полковник запасу ЗСУ.

Схема, яку придумали окупанти, – не спрацювала. Максимум чого вони досягли – це витіснили наші підрозділи з Авдіївки. Але й це сталося через нестачу у ЗСУ боєприпасів.

Далі у Росії за планом – переходити у режим накопичення наземних сил і засобів. Кампанія, (заклики до перемовин – 24 Канал) яка була запущена, щоб спробувати заморозити бойові дії росіян, – не спрацювала. Їх було послано за шматком російського корабля,
– сказав Роман Світан.

Отже, треба продовжувати війну, бо ворог зараз не може просто зупинитися і сказати, що видихнувся. Реального просування немає, тому росіяни перейшли на інший етап. Вони намагаються показати, що тиск триває, але за допомогою дальніх засобів ураження.

У Росії не залишилося інших цілей

Навіть виправданих цілей у росіян немає. До військових об'єктів вони не дістають, бо ті розосереджені. Залишається атакувати критичну інфраструктуру.

Можна бити по аеродрому, але по літаку не влучиш, бо постійно йде переміщення. Можна бити по полігону, але знову ж таки, по солдатах не влучиш, тому що занадто великі полігони. Дістати туди ракетою можна, але хіба, щоб налякати черв'яків і змій, більше нічого,
– наголосив Світан.

Тому зараз ворог працює у режимі масованих атак, щоб знайти слабке місце, а згодом показати своєму населенню хоч якусь позитивну динаміку. Отже, продовжується знищення енергоструктури, бо інших реальних цілей в окупантів немає.

Їм треба створювати такий ефект, картинку бойових дій хоч десь, бо інакше доведеться розписуватися у своїй безпорадності та переходити в режим накопичення. На так званий "тихий режим" їм знадобиться хоча б їм 4 – 5 місяців,
– підсумував Роман Світан.

Масована атака по Україні: актуальні новини

  • Ціллю ворога під час атак стала критична інфраструктура. Через це проблеми зі світлом зафіксували у багатьох регіонах. В Одесі та області є знеструмлення, споживання електроенергії там обмежують. Дуже складна ситуація в Харкові, де росіяни пошкодили всі 5 об’єктів, які живили місто.
  • Окупанти 25 березня вдарили по Києву балістичними ракетами. За попередньою інформацією, били гіперзвуковою ракетою "Циркон". Вибухи пролунали одразу після оголошення тривоги. Падіння уламків призвело до руйнування нежитлової будівлі. На жаль, відомо про 10 постраждалих.
  • Під час обстрілу 24 березня російська крилата ракета перетнула повітряний простір Польщі. У небо підняли винищувачі, але повітряну ціль не збили. Згодом у Збройних силах Польщі пояснили це тим, що за траєкторією ракети стежили, тому знали, що вона повернеться в Україну, а не вглиб їхньої території.