Свої картини Поллок творив не торкаючись полотна. Він відмовився від мольберта, палітри та пензлів. А малював–- просто на підлозі. Наче шаман Поллок міг годинами ходити довкола чистої поверхні. Потім брав до рук фарбу й починав експресивно лити й розбризкувати її на полотно.
Митець був переконаний – таким чином він ставав частиною свого творіння. Сам процес вважав важливішим за результат. Газети навіть придумали для цього спеціальний термін – "танець Поллока". А стиль отримав назву – живопис дії.
Натхнення для робіт майстер черпав із примітивної творчості американських аборигенів. Та водночас він був затятим шанувальником сюрреалізму Пікассо.
Читайте також: Майстри. Антоніо Гауді — неперевершений творець обличчя Барселони
Знаменитістю Джексон Поллок став ще за життя. Зі славою до нього прийшли й великі гроші. Його твори наввипередки розкуповували колекціонери. А 2006-го – рівно через півстоліття після смерті – його картину під назвою "№5" продали за рекордні 140 млн доларів.
Джексон Поллок – символ радикальності та новаторства американських художників середини 20 століття. Він був майстром своєї справи і зумів довести світові – живопис дії – справжнє мистецтво.