У порівнянні з аналогічним дослідженням, яке проводилось у квітні цього року, цей показник зріс більш ніж вдвічі — з 18 до 41%. Не відчувають згортання свободи слова 35% опитаних. У порівнянні з квітнем цей показник зменшився також майже вдвічі — з 66 до 35%. З квітня також виросла кількість респондентів, які не відчули ніяких змін — з 16 до 24%.

Відчуття згортання свободи слова зросло у всіх регіонах без виключення. Найбільше в Центрі України — з 18 до 42%, на Півночі — з 23 до 55% і Заході — з 38 до 59%. Найменше відчувають згортання свободи слова на Донбасі — з 6 до 15% та Півдні — з 10 до 29%. На Донбасі також найбільше зросла кількість респондентів, які не відчули змін щодо згортання свободи слова в Україні — з 19 до 37%.

Найбільше стурбовані згортанням свободи слова прихильники ВО "Свободи", "Батьківщини" та "Фронту змін", найменше – КПУ та Партії регіонів. Прихильники "Сильної України" розділились — 45% відчувають згортання свободи слова, 48% — ні.

Що ж до демографічних груп — за віком, освітою, типом поселення, статтю респондентів — згортання свободи слова відчули усі. Найбільше відчувають згортання свободи слова в країні респонденти середнього віку — 30–39 років — та люди з більш високим рівнем освіти.