ОБСЄ, вважає Медведєв, потрібно терміново модернізовувати. З позицією глави кремля на 100% згідний і міністр закордонних справ Росії

“Цій організації дійсно потрібен стимул. Перший стимул був, коли Президент Медведєв запропонував створити договір про безпеку”, - зазначив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Саміт, який так розчарував Медведєва, перший з 1999 року. Протягом 10 років організація обмежувалась проведенням щорічних конференцій на рівні міністрів закордонних справ. Лідери багатьох країн, серед яких і Барак Обама, вирішили перший за десятиліття форум проігнорувати. Вашингтон на саміті представляє держсекретар Хілларі Клінтон.

Невдоволення діяльністю ОБСЄ у Москви розпочалось давно. Владний тандем Путін-Медведєв неодноразово заявляв, що функції організації звелись до захисту прав людини і стеження за виборами на пострадянському просторі. Прагнення Кремля радикально реформувати ОБСЄ наштовхуються на спротив західних країн.

Нагадаємо, що участь у дводенному саміті ОБСЄ беруть представники 56 країн. Серед головних тем форуму - ухвалення декларації без'ядерного світу, а також заснування інституту безпеки ОБСЄ в Астані. Серед інших тем - проблеми тероризму та торгівлі людьми.