Дизайн фігур відрізняється простими лініями - за основу розробник взяв японські шахи для дітей дошкільного віку. В грі діють ті ж правила і найменування фігур. Втім є низка відмінностей.

"Характерними ознаками наших шахів є спеціальні отвори в дошці, ніжки в основі кожної фігури і вістря на чорних фігурах, аби відрізняти їх від білих і уявляти ходи суперника", - каже дизайнер Гектор Наполес.

Свій шаховий стіл розробники представили на конкурсі дизайнерів. Судді по праву віддали йому пальму першості. А транспортна компанія, що організувала змагання, зголосилась профінансувати його серійне виробництво і встановлення в парках.

"Треба віддати належне розробникам. Ми дуже раді, що в конкурсі дизайнерів, який не мав на меті допомогу неповносправним, переміг шаховий стіл для сліпих людей", - каже директор транспортної компанії Себастьян Нієто.

Новоспечені гросмейстери насолоджуються грою. Через втрату зору, стверджують сліпі, інші їхні відчуття загострилися. Передусім це стосується просторової уяви, що є визначальною в шахах. Мексиканські бізнесмени також задоволені; шаховий стіл, кажуть вони - це лише початок.