Водночас коли таліби захопили країну, гелікоптери опинилися у Штатах. Перші Мі-17 Україна отримала ще у квітні 2022 року.

Зауважте Gepard безжально трощитиме цілі росіян: що відомо про надпотужну зенітну самохідну установку

Гелікоптери виготовили у Росії на замовлення США. Саме тому на ящиках з гвинтами написи – російською.

Це гелікоптери Мі-17, які США передали Україні. Перші п'ять Мі-17 передали в Україну у квітні, ще 11 гелікоптерів відправили літаками С-17,
– мовиться у повідомленні.

Мі-17, які США передали Україні / Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Данілов про ленд-ліз від США

Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України ще 9 травня. Тоді в Офісі Президента наголосили, що постачання озброєння розпочнеться не раніше, аніж через місяць.

У межах ленд-лізу для України передбачена допомога на 15 – 20 мільярдів доларів. За даними очільника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, українська влада працює дуже добре. Водночас точної інформації про різновиди зброї наразі нема.

Секретар РНБО Олексій Данілов у червні 2022 року повідомив, що Україна ще не отримала зброї за ленд-лізом. Поставки можуть розпочатися вже у період з липня до серпня.

"Там є процедура. Ленд-ліз ще не починався. Але саме прийняття закону про ленд-ліз – дуже позитивне для нас рішення. І ленд-ліз буде, питання – коли. Тут ми повертаємося до того, що на війні у кожного годинник працює по-різному", – заявив Данілов.

Він також додав, що для українців та західних партнерів час відчувається дуже по-різному. Для українського народу кожна доба – дуже дорога.

Україна може отримати додаткові РСЗВ

Джейк Салліван – радник президента США з національної безпеки – заявив, що Україна може отримати додаткові РСЗВ. За словами Саллівана, на фронті дуже важливо правильно інтегрувати це озброєння. Окрім того, зі збільшенням кількості систем має зростати кількість людей, які навчені ними користуватися.

Зауважте – чому росіяни поновили наступ на Ізюмському напрямку: дивіться відео