Про це він розповів в інтерв'ю Tageszeitung.

Читайте також: У ЄС готові до співпраці з новим прем'єр-міністром Вірменії Пашиняном

Коментуючи відставку колишнього прем'єр-міністра Сержа Саргсяна та екс-лідера Вірменії, Саркісян зазначив, що дуже високо оцінює те, що політик такого калібру після 30-річної кар'єри ухвалив таке рішення. За словами чинного вірменського президента, головною заслугою протестного руху стало те, що він був мирним.

Під час цих протестів у нас не було зіткнень. Всі були єдині в думці про необхідність діалогу та дотриманні конституції. Це найбільше досягнення цього руху. І це заслуга всіх: людей на вулиці, поліцейських, студентів і політиків. Ми показали, що ми можемо діяти цивілізовано,
– наголосив політик.

Щодо користі демонстрацій для вірменської демократії, то, на думку Саркісяна, кожне законне вираження думок та ідей є корисним. На жаль, радянський феномен все ще живий. Люди бояться щось говорити. У Східній Німеччині це теж не припинилося відразу після падіння Берлінської стіни. Для того, щоб зруйнувати стіну в голові, потрібні роки, впевнений посадовець.

Саркісян також зауважив: протести у Вірменії не мають абсолютно нічого спільного з іншими акціями незгоди проти автократичних режимів, зокрема з Євромайданом в Україні.

Вони (протести – "24") дуже відрізняються. Хоча б тому, що у нас єдина країна, що не можна було сказати про Україну. Вони відрізняються, тому що ми показали, що ми в нашій країні можемо вести справжній цивілізований діалог,
– висловився президент Вірменії.

Окрім того, Саркісян стверджує, що політична ситуація, що склалася в його країні, – це лише "проблема Вірменії" і не варто вплутувати сюди Росію.

Читайте також: Новообраний прем'єр-міністр Вірменії хоче зустрітися з Путіним

Нагадаємо, 8 травня, після майже місяця акцій протесту лідера опозиційного руху "Елк" Нікола Пашиняна обрали прем'єр-міністром Вірменії. Він став главою уряду із другої спроби. Вперше його намагалися обрати 1 травня, проте тоді у парламенті не назбиралося достатньої кількості голосів.