У цьому переконаний міністр юстиції Павло Петренко. У четвер ввечері в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1 + 1" він заявив, що завдяки об'єктивному підходу до формування кадрової політики та реорганізації всієї системи можна домогтися поліпшення результатів роботи органів юстиції та викорінення так званої побутової корупції, якою все ще пронизана система.

Міністр нагадав, що центральний апарат міністерства був скорочений на 30%, з 46 департаментів залишилося 24, були ліквідовані Державна реєстраційна та Державна виконавча служби.

Якщо ми передаємо повноваження реєстрації місцевим органам влади, іншим суб'єктам — не потрібна така махіна,
— сказав він.

За словами Петренка, на місцях скорочено близько 20% персоналу — близько 6000 людей.

"У кадровій політиці в мене принцип простий: по всій вакансіях, починаючи від заступника міністра, приймаємо тільки через публічний конкурс", — заявив він.

Глава Мін'юсту нагадав про максимальне спрощення вимог для кандидатів на посади керівників органів юстиції на місцях. Уже близько 300 молодих українців, за словами глави міністерства, подали заяви на участь у конкурсі.

"Ми зараз будемо робити такі конкурси і на районному рівні. Наше завдання — перезавантажити всю систему", — пояснив він.

"Ми повинні створювати умови, щоб не було корупції. Вихід тільки один – змінювати систему. У міністерстві юстиції половина відносин з бізнесом - це отримання виписок, довідок. З 1 квітня, сподіваюся, 1 мільйон 600 цих виписок, які отримували щороку українські підприємці, ми переводимо в електронну систему. Не треба нікуди ходити, заходиш в інтернет, платиш з картки ті ж 51 грн, роздруковуєш документ", — додав міністр.

"Сподіваюся, що до мене в Мін'юст не ходитимуть 1 млн 600 підприємців і не будуть стояти в черзі. І не буде спокуси у реєстратора, щоб хтось з ним про щось домовлявся... Ми повинні бути урядом вбивць регуляцій та інструкцій. Коли нам це вдасться — це буде найбільша перемога уряду", — зазначив Петренко.

За його словами, системне реформування, яке зараз проходить в Україні, безпрецедентне, "тому що реформи ніхто не робив у тому стані, в якому зараз перебуває країна: під час війни, під час фактично переддефолтного стану".

"Але, я думаю, що з тим духом і бажанням, яке зараз є у нас в уряді і, сподіваюсь, в парламенті, завдяки підтримці українського народу ми все подолаємо", — висловив сподівання міністр.

За його словами, коли простий українець відчує реальні зміни у своєму житті, тоді він сам дасть оцінку діям кожного міністра і чиновника.