Уряд виділяє кошти, є державні програми, місцеві органи влади вирішують питання, як таким родинам оплачувати чи не оплачувати комунальні послуги. Але чи справді відчувають ці родини, що ними опікуються і їм хочуть допомогти?
Військові зі Львова розповідають, що їхніми родинами ніхто не опікується. Хоча у липні Львівська міська рада затвердила програму підтримки учасників АТО і членів їх родин, зокрема у Львові мова про надання медичної, психологічної та соціальної допомоги. З реалізованого – 87 пораненим у місті виплачено майже 600 тисяч гривень, а для родин бійців лише пільги при оплаті квартплати. Це сума у межах 100 гривень.
Родини бійців просто не знають, які саме програми допомоги існують, і куди можна звернутися. Окремої гарячої лінії для родин вояків немає. З обласного бюджету 93 сім'ям, в яких загинули рідні, виплачено по 100 тисяч гривень. Якщо родина має побутові проблеми, то з цим швидше допоможуть волонтери. А родини тих, хто пропав безвісти взагалі здебільшого залишаються поза увагою місцевої влади і громади.
Як можна допомогти сім'ям бійців АТО розповідає Радник Президента України Ольга Богомолець.
Держава як механізм померла в країні, тому що натикаєшся на стіну чиновника, який каже "цього не можна зробити". І цей ментальний бар'єр не дозволяє людям приймати рішення. Допомогти можуть тільки волонтери і громадські організації, для яких немає обмежень, – каже Богомолець.
Вона розповідає, що ініціювала інструкції для губернаторів щодо того, які кроки вони мають зробити, щоб допомогти родинам бійців АТО. Можливо, це зрушить систему з місця.
Більше – дивіться у відеосюжеті.