Вже без сутичок та провокацій ВР зібралася у понеділок, щоб ухвалити важливі рішення, але знову не змогла – не вистачило голосів. Спроба надати можливість майже 50 тисячам українских вояків проголосувати прямо на передовій в окопі чи на блокпосту раз за разом не набирає потрібних голосів навіть до включення у порядок денний.
Переважної частини колишніх регіоналів та комуністів у залі не було, але й ті, хто були, не хотіли давати право голосу захисникам України. Частина фракції "Батьківщина" теж не голосувала – побоювались фальсифікацій.
Обіцянка спікера Турчинова оприлюднити імена всіх, хто не голосує, не подіяла – нардепи так і не надали українським воїнам можливість обирати майбутню владу.
Невдовзі на сайті ВР таки з'явився перелік всіх депутатів, які не підтримали законопроект. Серед них як колишні регіонали та комуністи Ківалов, Тігіпко, Симоненко, Клінкаров, так і 26 нардепів від "Батьківщини", які не були присутніми на засіданні – Яворівський, Шевченко, Даценко та інші. Тоді вже Президент, у вівторок, доручив керівникам військових відомств зібрати заяви солдатів і внести їх до реєстру виборців.
Журналісти "Радіо Свободи" у Кіровограді намагалися з'ясувати, що робить там місцеве військове керівництво для того, щоби ті, хто веде зараз бої на передовій, могли проголосувати, і ті, хто служить зараз у Кіровограді.
Військові зможуть прийняти у виборах у ВР відповідно до умов чинного законодавства. Військові, які знаходяться у військовій частині в неділю будуть мати можливість проголосувати. Ті, які будуть нести службу під час голосування, вони будуть на певний проміжок часу підмінені іншим особовим складом, і таким чином зможуть теж проголосувати, – сказав заступник начальника відділу Кіровоградського обласного військкомісаріату Олег Семенчук.
А за словами заступника командира полку по роботі з особовим складом Миколи Поровського, навіть ті військовослужбовці, які зараз перебувають в зоні АТО, також будуть брати участь у виборах. Єдине обмеження, що вони не будуть голосувати за депутатів мажоритарників. Брати участь вони будуть в найближчій виборчій дільниці.
Чесно кажучи, до приїзду в АТО я хоча б бачив ситуацію на фронті, а зараз я заходжу подивитись новини, і бачу тільки вибори. Тому усілякі фрази про перемир'я для нас звучать дуже смішно...Вибори – це найголовніше. Вкладається купа грошей в білборди, у все, – сказав доброволець батальйону "Дніпро-1" позивний "Граф".
За словами бійця добровольчого полку "Азов" Сергія, потрібно було ще задовго до виборів випрацювати якийсь механізм, і зробити відкріпні талони, і привезти їх в зону АТО, і зробити у військових частинах маленькі вибори. Так як солдати – це люди, які найперше мають голосувати на цих виборах.
Багато хто наживається на цьому, і багато людей йдуть на вибори, не маючи особливих заслуг в бойових діях, не маючи певного авторитету серед людей. Багато хто робить собі піар-кампанію, але є велика кількість заслужених людей, які вітаються усіма батальйонами, – сказав Сергій.
Далі – дивіться у відеосюжеті.