Про це заявив голова Ради директорів Конфедерації будівельників України Олександр Ротов, пише УНІАН.
За його словами, конфедерація разом з іншими представниками будівельної галузі мають намір вимагати прозорого принципу формування тарифів.
"Це наш внутрішній ринок і внутрішній виробник. Звичайно, 30% — це катастрофа. Зрозуміло, якщо збільшення (тарифу, — ред.) Відбувається на 5-7%, підтверджується якимось розрахунком і йде не в закритому режимі, а учасникам ринку , профспілкам пояснюється, з яких причин йде збільшення, тоді воно може бути логічно і зрозуміло. Якийсь невелике зростання в межах інфляції зрозумілий. Але 30% - це непрозоро і неправильно. І ми — Конфедерація будівельників та Асоціація будматеріалів — будемо вимагати пояснень і активно виступати проти цього", — заявив Олександр Ротов.
За його словами, "Укрзалізниці" необхідно вчитися вирішувати свої фінансові проблеми за рахунок внутрішніх ресурсів, а не інших учасників ринку.
"Їм треба розібратися з власною собівартістю. Треба дивитися, з чим пов'язані втрати і збитки, але не можна компенсувати власну неефективність за рахунок збільшення тарифів. Не повинно бути розкрадання ресурсів, їх нецільового використання, неграмотного використання трудових ресурсів. Це найпростіше — підвищити тариф, Він також додав, що підвищення ефективності в організації роботи "Укрзалізниці" може призвести до зниження вантажного залізничного тарифу.
"Треба правильно господарювати, набирати професійних менеджерів і, я думаю, тоді ціна (тарифу) навіть може бути нижчою, тому що вона і так завищена понад усяке межі", – резюмував голова Ради директорів Конфедерації будівельників України.
Нагадаємо, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський наприкінці листопада оголосив про плани підвищити вантажний тариф на залізничні перевезення на 30% протягом 2016 року. З 1 січня тариф зросте на 15%, і ще на 15% підніметься з 1 липня.
Голова Всеукраїнського союзу виробників будівельних матеріалів та виробів Іван Салій закликав керівництво Кабміну втрутитися в ситуацію з підвищенням вантажного залізничного тарифу, оскільки 30% зростання може стати критичним для виробників будівельних матеріалів, в першу чергу, щебеню, цементу, цегли, що викличе збільшення собівартості будівництва нового житла.