Міністерству оборони виділили 4,6 млрд гривень

У той час коли українські солдати у зоні АТО виживають завдяки небайдужим активістам, мільярди і далі знаходяться на рахунках Міноборони.

З виділених грошей у Міністерстві оборони використали лише близько 600 мільйонів гривень. Це значно менше, аніж потребують силовики, зважаючи на ситуацію, що склалась в державі.

Необхідні для армії кошти продовжують перебувати на балансі міністерства. Причина – тягучі тендерні процедури. Екс-міністр оборони Олександр Кузьмук вимагає від Верховної Ради терміново спростити процедури держзакупівель.

Система державних закупівель. Тендерні процедури. Міністерство оборони провело 126 тендерні процедури. Якраз відповідь, чому сьогодні, а не вчора. Тому що, щоб тендерна процедура пройшла, два-три місяці, а потім виставляють в антимонопольний комітет. І ще раз повертається до неї. А люди в бойових умовах, вони чекають, – сказав екс-міністр оборони, народний депутат Олександр Кузьмук.

Активісти пікетували Кабмін

Ще у вівторок активісти пікетували Кабмін з вимогами негайно вирішити проблему і почати повноцінне фінансування армії. Солдати у зоні АТО повинні отримати максимально хороше захисне екіпірування.

Сьогодні на рахунку Міністерства оборони 4 мільярди гривень. За ці кошти можна закупити мільйон бронежилетів, не кажучи вже про все інше, – зазначила учасниця акції протесту Ірина.

Вони стикаються із проблемою відсутності нормальної екпіровки. А саме немає бронежилетів, а ще стара зброя. От і все, – сказав мешканець Донецька Ігор.

Голова комітету економістів України Андрій Новак каже, що в теперішніх умовах Верховна Рада просто зобов'язана негайно приймати закон, який би спростив процедуру тендерних закупівель.

Для того, щоб спростити процедуру тендерних закупівель в інтересах Міністерства оборони, враховуючи дуже високу динаміку розвитку ситуації. Дуже великі потреби наших військових в багатьох товарах. Я думаю, що треба прийняти окремий закон у ВР саме на певний період – час проведення Антитерористичної оперції, – розповів голова комітету економістів України Андрій Новак.

Ми намагаємось працювати швидше, – Міноборони

У міністерстві кажуть, що намагаються працювати швидше. І просять скоротити терміни процедур, однак, мовляв, у Верховній Раді до них не надто прислуховуються. Бідкаються, що змінити законодавство потрібно було ще багато років тому.

Ми надаємо пропозиції щодо скорочення терміну процедур. Десь нас чують, десь нас не чують. Відпрацьовані були документи, щоб ці процедури діяли протягом 2-3 днів – на сьогодні вони відхилені. Той солдат не може чекати, поки там процедури будуть проведені, але це повинно було бути закладено ще в попередніх роках і періодах, – говорить заступник директора Департаменту фінансів Міноборони України Сергій Винник.

А тим часом звичайні люди рятують життя українських солдат. Блогер і член ініціативи "Армія SOS" Юрій Касьянов побував у зоні бойових дій. Організовував доставку усіх потрібних речей безпосередньо солдатам. Сам активіст переконує – зараз армія живе завдяки небайдужості звичайних людей .

Люди допомагають практично зі всіх регіонів країни, – каже Касьянов.